Egzema jest to stan zapalny powierzchniowej powłoki skóry, prezentujący się rumieniem, grudkami zapalnymi, pęcherzykami, nadżerkami, sączeniem, strupami. Kluczowe zmiany pojawiają się na łokciach, kolanach, kostkach, nadgarstkach, twarzy oraz klatce piersiowej. Zmiany pieką oraz swędzą, a ich drapanie tylko zaognia choroby. Pojawiają się wówczas bąble oraz suchość skóry. Zaburzenie to dotyczy wielu ludzi na świecie a w każdym wieku, uczy się, iż co dziesiąta osoba była dotknięta ową dolegliwością, więc warto dowiedzieć się, czym jest egzema.

Egzema – etiologie

Specjaliści wyróżniają parę rodzajów egzemy, choć zdają się być dobrzy, iż każde mają źródło uczuleniowe (atopowe zapalenie skóry). Jak mnóstwo innych choroby skłonność do wyprysków uwarunkowana jest genetycznie oraz sami są na nie podatni bardziej, inni mniej. Gdy oboje rodzice mają na egzemę, zagrożenie iż dzieci będą też nią dotknięte sięga 40 proc. Istotny jest te nacisk otoczenia: w skażonym środowisku wypryski dotyczą większej grupy osób. Nie bez znaczenia jest styl życia. Ludzie spięci, zgnębieni, zestresowani, są podatniejsi na tego typie choroby skórne. Bo atopowe zapalenie skóry należy do chorób psychosomatycznych dużą funkcję w moce oraz częstotliwości zmian skórnych odgrywa codzienny stres. Bez powodu natomiast na towarzyszące egzemie uwarunkowania, zawsze elementem wywołującym wyprysk jest funkcjonowanie jakiegoś alergenu powodującego tę kłopotliwa reakcję immunologiczną. Egzema jest powszechnie połączona te z nowymi dolegliwościami atopowymi, takimi jak astma lub katar sienny.

skuteczne sposoby na egzemę

Egzema – leczenie

Leczenie egzemy polega przede wszystkim na poznaniu, a potem usunięciu z środowiska czy pożywienia elementów wywołujących reakcję alergiczną. Kluczową funkcję dla odpowiedniej diagnozy ma wywiad medyczny dotyczący powstawania podobnych zaburzeń w grupie oraz okoliczności pojawiania się zmian skórnych. Analizowania specjalistyczne – testy skórne i serologiczne – pozwalają określić substancję uczulającą, odpowiedzialną za występowanie symptomów chorobowych. Konsekwencja tychże pytań że być odczulenie polegające na stosowaniu – pod kontrolą – jeszcze znaczniejszych ilości konkretnego alergenu. Jeśli uda się odnaleźć oraz usunąć etiologię uczulenia, leczenie zdarza się do łagodzenia jego symptomów aż do ich całkowitego ustąpienia. Niezwykle powszechnie wykorzystuje się maści zawierające kortyzon i środki antyhistaminowe, które łagodzą oraz opóźniają reakcje uczuleniowe. Z kuracji lepiej usuń czy niezwykle ogranicz elementy alergenne oraz drażniące – krowie mleko, nabiał, tłuszcze zwierzęce, pokarmy smażone, zawierające konserwanty, cukier, silne potrawy, kawę, herbatę, alkohol. Dodatkowo poleca się picie wywaru z koniczyny oraz pokrzywy, odwaru z korzenia łopianu czy kombinacji tychże ziół. Musisz wiedzieć, iż świerzbienie łagodzą kompresy z tartych ziemniaków. Pomocny może okazać się również miód manuka, którego duża aktywność przeciwbakteryjna i funkcjonowanie przeciwzapalne oraz oczyszczające wywołują, iż jest on dobry w usuwaniu choroby skórnych.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here