Etykiety samoprzylepne – wizytówka Twojej firmy

0
444

Jeśli jesteś producentem, niezależnie od tego jak dużym, na pewno wiesz, jak ważne jest odpowiednie oznaczenie Twojego produktu. Etykieta to nie tylko nośnik informacji o produkcie oraz Twojej firmie to także ważny element rozpoznawczy, który ma przyciągnąć uwagę odbiorcy i zachęcić go do zakupu.

Etykieta – ważny element identyfikacji wizualnej

Niezmiernie ważne jest, aby etykieta była kompatybilna z logo firmy. Jest to gwarancja rozpoznawalności marki, która dzięki tak drobnym elementom może zaistnieć na wielu obszarach i tym samym jeszcze zwiększyć swoją rozpoznawalność. Wybór odpowiedniej etykiety ma więc bardzo duże znaczenie w promocji Twojej marki.

Zanim zdecydujesz się na druk etykiet samoprzylepnych, które są najczęstszą formą znakowania towaru, dokładnie przemyśl, jak ma wyglądać naklejka oraz skorzystaj z fachowego doradztwa w tym zakresie. Dzięki temu uda się stworzyć niepowtarzalną i przykuwającą uwagę etykietę.

Na papierze czy na folii?

Druk etykiet samoprzylepnych może odbywać się na papierze lub na folii. Dostępne są warianty matowe oraz błyszczące. Folia może być także biała lub transparentna. Etykiety można zamówić w rolkach lub arkuszach, dzięki czemu łatwo naklejać je przy pomocy specjalnych urządzeń. Wybór oczywiście zależy od osobistych preferencji.

Folia oraz papier mają nieco inne właściwości i różni je przede wszystkim trwałość i odporność na różne czynniki. Etykiety papierowe stosuje się raczej tam, gdzie produkty szybko się rozchodzą i nie są narażone na czynniki, które mogą im zaszkodzić, np. wilgoć. Foliowe są znacznie bardziej wytrzymałe nie tylko na wilgoć, ale także oleje i uszkodzenia mechaniczne.

Kształt, kolor i faktura

Druk etykiet samoprzylepnych to nawet kilkanaście różnych urządzeń, dzięki którym mogą powstać wyjątkowe i niepowtarzalne etykiety, które będą pracować na wizerunek Twojej firmy. Mogą różnić się intensywnością kolorów, mieć ciekawe obramowania oraz zupełnie inny kształt niż tradycyjne prostokątne i okrągłe.

Możliwe jest zastosowanie różnorodnych i ciekawych technik, dzięki którym nalepka będzie odznaczać się, np. niecodzienną fakturą. Może mieć ozdobne tłoczenia, wypukły lakier, laminację, złocenia oraz wiele innych elementów zdobniczych, które nadadzą każdej etykiecie niepowtarzalny wygląd.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here