Inseminacja domaciczna to jeden z powszechniejszych zabiegów przeprowadzanych w przypadku problemów z zajściem w ciążę. Całość wykonywana jest w wybranych klinikach na terenie całej Polski. Warto dowiedzieć się, jak wygląda taki zabieg i ile kosztuje.

Czym jest inseminacja domaciczna?

Inseminacja domaciczna to jedna z technik tego rodzaju zabiegu (obok naszyjkowej czy dojajowodowej). Całość polega na pobraniu plemników, które po odpowiednim przygotowaniu i wyselekcjonowaniu są wprowadzane do macicy pacjentki. Nasienie może pochodzić zarówno od dawcy, jak i po prostu od partnera kobiety, która zdecydowała się na zabieg. Warto dodać, że inseminacja jest bezbolesna i w żaden sposób nie zagraża życiu ani zdrowiu pacjentów, nie ingeruje też szczególnie w organizm kobiety. Przeprowadza się ją dość szybko i bezproblemowo, choć oczywiście wymagane są wcześniej procedury związane z kwalifikacją, badaniami itp. Jednak sam zabieg nie trwa długo, a pacjentka może niemal od razu opuścić placówkę medyczną.

Inseminacja – kiedy?

Zabieg inseminacji wykonywany jest w ściśle określonych przypadkach. Kwalifikowane są do niego pary, u których stwierdzono niepłodność bez określonej przyczyny. Ponadto inseminacja domaciczna przeprowadzana jest w przypadku występowania endometriozy, problemów z ejakulacją lub jakością nasienia, a także w sytuacji, gdy śluz pacjentki wykazuje właściwości zwalczające plemniki. Inseminacja dotyczy również par, które mimo tego, że wyniki badań mają bez zarzutu, nie mogą zajść w ciążę. Całość poprzedzają różnego rodzaju badania i testy. Na ich podstawie pacjenci mogą zostać zakwalifikowana do zabiegu.

Inseminacja cena

Wiele par, które mają kłopot z płodnością, wie doskonale, że często rozmaite metody związane są niestety ze sporymi kosztami. Mówiąc o zabiegach takich, jak inseminacja cena na szczęście jest dość przystępna i całość nie pochłania ogromnych środków. Wiele zależy od tego, kto jest dawcą nasienia (jeżeli pochodzi z banku – wówczas trzeba zapłacić więcej), a także od miasta czy kliniki, w której zabieg jest wykonywany. W takim wypadku ceny mogą wahać się od ok. 700 do 1500 zł. Oczywiście dotyczy to jednej próby – gdy nie dojdzie do zapłodnienia, można jeszcze kilkukrotnie powtórzyć zabieg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here