Każde dziecko dorasta w pewnym momencie do tego, że potrzebuje minimum prywatności. W przypadku nastolatków, własny kącik jest już w ogóle bardzo pożądany. To czy i jak wcześnie dziecko ma własny pokój zależy, rzecz jasna od tego jaki jest stan majątkowy rodziców. Dzieje się tak, dlatego że ten stan majątkowy przekłada się na wielkość mieszkania. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na to, czy dane dziecko ma swój osobny pokój jest wielkość rodziny. Łatwiej jest taki kącik zapewnić pociechom, kiedy są dwie lub jest jedna – trudniej jeżeli jest ich na przykład pięcioro. Niestety, coraz bardziej popularnym modelem rodziny jest „dwa plus jeden” – czyli rodzice decydują się tylko na jedno dziecko. Ma to zły wpływ na gospodarkę kraju, ale nikogo do niczego zmusić nie można. Przy jednym dziecku, dość łatwo zapewnić mu trochę prywatności. Trudniej może być jeżeli mieszkanie jest naprawdę małe, albo dzieci jest więcej.

Jak urządzić mały pokój?

jak urządzić mały pokójCo zrobić w takim wypadku? Można trochę pokombinować, żeby wydzielić chociaż kilka metrów kwadratowych w mieszkaniu, oddzielonych od reszty zwykłymi ściankami działkowymi. Może się z początku wydawać, że nie ma sensu wydzielać tak małej powierzchni – nic bardziej mylnego. Wystarczy wiedzieć jak urządzić mały pokój. Trzeba zrobić to w taki sposób, aby nie zmarnować ani jednego centymetra kwadratowego powierzchni. Podstawą jest minimalizm i czystość, które zawsze powiększają optycznie przestrzeń. W takim pokoiku powinny się znaleźć tylko podstawowe meble. O tym jakie to będą meble powinno zdecydować dziecko – może zdecyduje się na to, że obejdzie się bez jakiejś szafy czy biurka.

Jak wykorzystać małą przestrzeń?

Aby dobrze wykorzystać powierzchnię najlepszym wyborem na łóżko będzie taki mebel, który pod spodem będzie miał wolną przestrzeń. Można ją wykorzystać na wiele sposobów, najczęściej jest to miejsce na przechowywanie bielizny, jakiś bibelotów, książek i tym podobnych rzeczy – pozwoli to na zakup mniejszej szafy lub komody na ubrania.
Nie można zapominać, że ścianę też można wykorzystać. To idealne miejsce na różnego rodzaju półki, na których znajdować się mogą inne niezbędne rzeczy. Taki mały pokoik może rzeczywiście okazać się ciasny, ale zaleta jaką jest prywatność w zupełności to rekompensuje. Zgodnie z powiedzeniem „ciasne ale własne” najważniejsze jest to, że dziecko ma swój kącik. Jeżeli tylko się da wydzielić kilka metrów kosztem, na przykład powierzchni salonu, to warto to zrobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here