Każdy zna Facebooka, ogromną popularnością cieszy się Instagram. Portale społecznościowe inaczej zwane także social mediami, opanowały internet. Bardzo popularny jest Twitter. W tym artykule dowiesz się o tym, jak usunąć Twittera.

Czym jest Twitter?

jak usunąć twitteraJednym z bardziej popularnych portali społecznościowych, jednak dość mało medialnym jest Twitter. Ten serwis społecznościowy udostępnia wszystkim swoim użytkownikom usługę, którą można nazwać miniblogowanie. Aby korzystać z Twittera, oczywiście na początek należy się na portalu zarejestrować. Po rejestracji możemy korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych w serwisie. Użytkownik może publikować krótkie informacje, które potocznie nazywa się „tłitami”. Oprócz publikacji własnych tłitów, możemy odczytywać publikacje milionów innych użytkowników. Jedna wiadomość (tłit) może w sobie zawrzeć maksymalnie 280 znaków. Wiele więc przez nią przekazać się nie uda, jednak wprawionym użytkownikom Twittera to w zupełności wystarcza.

Funkcjonalność Twittera

Twitter umożliwia również tagowanie słów, a więc oznaczanie wybranych zwrotów znakiem „#”, dzięki czemu nasz tłit dołączy do innych otagowanych tym samym słowem. Otagowywanie słów bardzo ułatwia odnajdywanie interesujących nas informacji i ludzi, których chcielibyśmy obserwować. Możliwe jest również bezpośrednie odpowiadanie innym użytkownikom Twittera. Aby to uczynić, należy umieścić „@” przed nazwą użytkownika, do którego piszemy. Z języka angielskiego słowo „tweet” oznacza ćwierkać. Zwrot odnosi się do logo portalu, w którym widoczny jest niebieski ptaszek (stąd ćwierkanie). Twitter funkcjonuje już od ponad 12 lat. Największą popularność serwis zyskał w latach 2010-2015. Wielu użytkowników ceni sobie Twittera bardziej od innych portali społecznościowych, głównie dzięki łatwemu oddzielanie treści dla użytkowników wartościowych od tych niechcianych.

Popularność Twittera

Twitter jest bardzo chętnie wykorzystywany przez dane społeczności i osoby publiczne, do wymieniania ciekawych spostrzeżeń, informacji, czy światopoglądu. Do najpopularniejszych należą nurty polityczne, sportowe, muzyczne i społeczne. Dzięki tłitowaniu można w łatwy sposób trafić bezpośrednio do znanych z pierwszych stron gazet osób, a nawet przy odrobinie szczęścia wymienić z nimi poglądy, co jest bardzo cenione w twitterowym świecie. Swoje profile na tym serwisie społecznościowym mają również gazety, stacje telewizyjne, czy instytucje państwowe. Na Twitterze natknąć się można na profil Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Donald Trump, Papieża Benedykta XVI, czy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Warto jednak wiedzieć, że za treści dostępne na tego typu kontach odpowiadają rzesze specjalistów od spraw komunikacji i public relations.

Najpopularniejsze konta na Twitterze

Najpopularniejszym kontem na Twitterze jest profil amerykańskiej piosenkarki Katy Perry, który śledzi prawie sto osiem milionów użytkowników. Drugie miejsce wśród najpopularniejszych osób na Twitterze należy również do przedstawiciela amerykańskiej sceny muzycznej Justina Bibera, którego śledzi sto pięć milionów osób, a trzecie dzierży były już Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Wielomilionową twitterową publika mogą pochwalić się również piłkarz Juventusu Turyn, Portugalczyk Cristiano Ronaldo (sześćdziesiąt siedem milionów followersów), czy CNN Breaking News (pięćdziesiąt cztery miliony).

Oprócz publikowania treści, na Twitterze każdy użytkownik może ustawić indywidualnie dobrane tło swojego profilu, dołączyć swoje zdjęcie oraz krótki życiorys, czy opis. Portal umożliwia również wymienianie prywatnych informacji pomiędzy użytkownikami, a także popularne w dzisiejszych czasach relacje na żywo.

Jak usunąć Twittera?

jak usunąć twitteraWielu użytkowników pyta jak usunąć twittera. Nie jest to trudne. Wystarczy wejść w menu konta, wybrać podmenu ustawienia i tam odnaleźć polecenie „usuń konto”. Ogólnie rzecz biorąc Twitter jest alternatywą dla skomercjalizowanego Facebooka i słodkiego Instagrama. Osobiście jestem użytkownikiem tego portalu od czterech lat i bardzo chwalę sobie właśnie ten serwis społecznościowy. Szczególnie ważną dla dla mnie funkcją jest wymiana zdań i poglądów z innymi użytkownikami. Super ideą jest wspólne pomaganie, co w polskim Twitterze zapoczątkował dziennikarz Krzysztof Stanowski, który właśnie poprzez Twittera udostępniał zbiórki portalu „Się Pomaga”. Odzew przerósł wszelkie oczekiwania, bowiem udało się zebrać miliony złotych i zakończyć zbiórki na wiele akcji ratujących zdrowie i życie głównie małych dzieci.

Jak widać serwis społecznościowy może być doskonałym narzędziem propagandowym, służącym szczytnym celom. W Polsce to właśnie twitterowe akcje zapoczątkowały lawinę internetowej pomocy. W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada konto w którymś z portali społecznościowych. Jedni przez sentyment pozostają przy najpopularniejszym na całym świecie Facebooku, inni cenią sobie publikowanie zdjęć na Instagrami, a jeszcze inni indywidualne podejście do użytkownika, jakie daje Twitter. Ja z całą pewnością należę do tej trzeciej grupy i z Twittera nie zrezygnuję nigdy, ponieważ spełnia on w stu procentach moje oczekiwania względem portalu społecznościowego.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here