W dzisiejszych telefonach internet to podstawa, bez niego nie możemy na nim zbyt wiele robić, poza dzwonieniem i wysyłaniem sms’ów. Aby włączyć internet możemy wybrać dwie opcje.

Jak włączyć internet w telefonie?

Jak włączyć internet w telefonieWi-Fi- jest to internet „darmowy”, który jest rozsyłany przez router po naszym domu, w hotelach czy restauracjach. Jest to internet, nie dostarczany przez naszego operatora, tylko kogoś innego z zewnątrz lub nasze prywatne Wi-fi w domu. Aby włączyć WI-Fi musimy nacisnąć na ikonkę od niego, poczekać aż telefon wyszuka nam dostępną sieć w okolicy i się z nim połączyć. W dużych restauracjach czy hotelach takie wi-fi jest często bez hasła, jednak w niektórych miejscach będziemy potrzebowali takiego hasła, żeby zacząć korzystać z internetu.

Drugim typem internetu jest internet od naszego operatora komórkowego. Jest to „Transmisja danych”. Dzisiaj internet ten działa najczęściej w technologii LTE, a w miejscach o mniejszym zasięgu będzie się on łączył w 3G. Warto tutaj zaznaczyć, że internet ten w zależności od umowy z operatorem może być płatny. Jeżeli nie mamy w umowie danej ilości internetu za darmo, wejście na stronę taką jak Youtube może zrobić nam spory wydatek.

Korzystanie z androida

Każdy smartfon jest podobny jeżeli chodzi o system, zwłaszcza, jeżeli posiada on androida, więc włączenie internetu powinno odbywać się bardzo podobnie w każdym telefonie.
Jeżeli internet nie zacznie nam działać, musimy sprawić, czy na pewno z WI-fi na innych urządzeniach jest internet. Jeżeli natomiast nie działa nam internet od operatora, możliwe, że mamy zablokowaną tą opcje, lub zmienione coś w ustawieniach. Jeżeli zmiana ustawień nie pomoże, jedynym rozwiązaniem wtedy jest przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jednak pamiętaj, że wtedy musisz zrobić kopię zapasową wszystkich plików, na których Ci zależy. Jeżeli nawet to nie pomoże, możesz skontaktować się z operatorem sieci, lub oddać telefon na gwarancje, możliwe, że podzespół odpowiadający za internet jest uszkodzony i dlatego nie masz dostępu do sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here