Często nie chcemy, aby nasz numer telefonu komórkowego był możliwy do odnalezienia dla dosłownie wszystkich osób. Czasem też wolelibyśmy ukryć do podczas wykonywania różnych połączeń, aby osoba znajdująca się po drugiej stronie linii nie mogła tak od razu dowiedzieć się, kto w ogóle do niej dzwoni. W różnych sytuacjach możliwość zastrzeżenia numeru telefonu komórkowego może nam się z całą pewnością przydać. Sprawdźmy więc, jak ją wykorzystać w przypadku korzystania z usług popularnej w Polsce sieci Play.

Jak zastrzec numer w Play?

Jak zastrzec numer w Play?Możemy tego dokonać poprzez skorzystanie z usługi ukrycia swojego numeru telefonu komórkowego. Przysługuje ona wszystkim abonentom, dlatego mamy prawo się nią posłużyć w dogodnym dla nas momencie. Nie martwmy się też o to, że zastrzeżonego numeru nie zdołamy później odblokować i już na zawsze pozostanie on niewidoczny dla innych rozmówców. W każdej chwili będziemy bowiem mogli dezaktywować swoją usługę i doprowadzić do sytuacji, w której nasz numer ponownie ujawni się na ekranach telefonów komórkowych innych abonentów, gdy sami zdecydujemy się do nich zadzwonić. Przechodząc do konkretów – co takiego musimy zrobić, aby ukryć swój numer w sieci Play? Jeżeli chcemy go zastrzec wyłącznie podczas jednego wykonywanego połączenia, przed wybraniem numeru naszego przyszłego rozmówcy dopiszmy do niego prefiks „#31#”.

Jednorazowo zastrzeżemy więc swój numer, jednakże wciąż pozostanie on widoczny w momencie, gdy zdecydujemy się np. na wysłanie wiadomości sms-owej

Jeżeli zatem w każdej tego typu sytuacji wolimy pozostać w ukryciu, musimy skorzystać z innej metody pozwalającej na ukrycie przed innymi swojego numeru telefonu komórkowego. Posługując się systemem Android, powinniśmy wejść w ustawienia i wybrać ustawienia połączeń, a następnie ustawienia dodatkowe i zaznaczyć opcję „ID rozmówcy”. W sieci Play istnieje też szereg innych kodów pozwalających nam na zastrzeżenie numeru w zróżnicowanych przypadkach. Poszukajmy ich w sieci, a na pewno prędko na nie natrafimy.

Jak zastrzec numer w play – to pytanie na pewno sami sobie niejednokrotnie zadawaliśmy. Chcieliśmy do kogoś zadzwonić i woleliśmy, aby nie mógł on zapisać sobie naszego numeru telefonu komórkowego z obawy o dalszy kontakt, którego woleliśmy nie utrzymywać. Całe szczęście operatorzy wychodzą na przeciw naszym potrzebom i umożliwiają nam nie od dziś ukrywanie swoich numerów telefonów komórkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here