Chcesz się usamodzielnić, lecz nie wiesz czy poradzisz sobie z domowymi obowiązkami? Boisz się, że sprzątanie i gotowanie cię przerośnie. W tym artykule przeczytasz o tym, jak zawijać krokiety, aby samodzielnie przygotować pyszny obiad.

Czas się usamodzielnić

jak zawijać krokietyKiedy dorastamy i i przychodzi ten moment, by wreszcie rozpocząć samodzielne, dorosłe życie, nagle dostrzegamy, ile tak naprawdę robili dla nas dotychczas najbliżsi członkowie rodziny. Wcześniej nie mieliśmy nawet pojęcia, jak bardzo byli nam oni pomocni, w ilu codziennych czynnościach wyręczali, ani jak współpraca z nimi ułatwiała nam funkcjonowanie. Dopiero w momencie rozpoczęcia samotnego życia na własną rękę zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że pewnych czynności jednak nie potrafimy wykonać dobrze. A w każdym razie na pewno nie tak dobrze, jak wykonywał je ktoś dotychczas za nas.

Jak nauczyć się gotować?

Na pierwszy ogień idą problemy związane z podstawowymi czynnościami podejmowanymi codziennie, jak na przykład gotowanie. Nie dla każdego oczywistym jest, że przygotowanie, zamarynowanie, a następnie prawidłowe przyrządzenie pieczeni to tak naprawdę proces trwający kilka godzin i wymagający nakładu pracy. A nie po prostu włożenie produktu do garnka i wyciągnięcie go gotowego po kwadransie. Problem pojawia się także przy przyrządzaniu takich dań, które mają być odtworzeniem smaków zapamiętanych z dzieciństwa.

Kiedy zaczynamy tęsknić za określonym smakiem, pragniemy zrobić wszystko, by uzyskać go własnymi siłami w swojej kuchni. Na samą myśl o domowych obiadach przyrządzanych przez babcie na wsi zaczyna ciec nam ślinka. Więc, niewiele myśląc, zakasujemy rękawy i zabieramy się do pracy. Będąc głęboko pochłoniętym uzyskaniem określonego efektu w kuchni, nagle przypominamy sobie, że tak naprawdę nie wiemy, jak zawijać krokiety czy gołąbki, którymi raczono nas przez dobrych kilkanaście lat życia na garnuszku u mamy.

Jak zawijać krokiety?

W rzeczywistości sprawa nie jest skomplikowana i wymaga od nas tak naprawdę chwili refleksji. Kiedy już uspokoimy się i zaczniemy myśleć konstruktywnie, okazuje się, że te proste w przygotowaniu dania naprawdę nie wymagają od nas jakichś specjalnie wyrafinowanych sprzętów ani talentu godnego szefa kuchni. Potrzeba jedynie odrobiny spokoju i logicznego myślenia. Wtedy nagle okazuje się, że przecież po uprzednim przygotowaniu farszu w jednej misce, a ciasta w drugiej, jesteśmy w stanie bez problemu poradzić sobie z ugotowaniem obiadu, nie poświęcając tej czynności całego swojego wolnego czasu. Nagle zawijanie krokietów nie jest zadaniem, przez które marnujemy długie godziny. Bo zauważamy, że w rzeczywistości wystarczy usmażyć najzwyklejszy w świecie naleśnik, umieścić na środku jego powierzchni odpowiednią ilość farszu. Następnie zagiąć z dwóch naprzeciwległych stron, wzdłuż pozostałych ciasno zawinąć- i gotowe! Wystarczy tylko jeszcze tylko pokryć go dokładnie panierką i można przejść do finalnego etapu, jakim jest smażenie.

Jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami?

Nawet jeśli te wszystkie czynności na pierwszy rzut oka wydają się być niesamowicie czasochłonne, na pocieszenie pojawia się jedna myśl- jest to tylko tymczasowe. Z czasem, w miarę nabierania nowych umiejętności i podejmowania kilku prób przyrządzenia określonego posiłku, stajemy się coraz bardziej wprawni. Eliminujemy błędy i doskonalimy stosowane przez nas metody. Dzięki temu praca staje się usprawniona, przez co gotowanie staje się o wiele przyjemniejsze. I nie zabiera tyle czasu, ile miało to miejsce na początku naszej przygody z samodzielnym przygotowywaniem posiłków. Ta sama reguła tyczy się nie tylko gotowania, lecz także sprzątania.

Kiedy po miesiącu dostrzegamy, że mimo, iż mamy obecnie środek lata, w pokoju jest jakoś podejrzanie ciemno nawet w środku dnia, dociera do nas, że najwyraźniej wcześniej ktoś troszczył się o to, by okna w całym domu były regularnie porządnie myte i wypucowane. Poza tym, dostrzegamy wreszcie, jak szybko potrafi zapełnić się kubeł na śmieci. Nawet, jeśli korzysta z niego tylko jedna osoba. Aby nie zatonąć z natłoku nowych obowiązków, które jak grom z jasnego nieba spadły na nasze barki, warto poświęcić jeden dzień, bądź nawet sam wieczór, na zaplanowanie poszczególnych czynności związanych z dbaniem o przestrzeń, na której żyjemy. To zdecydowanie pomoże nie zagubić się w natłoku codziennych czynności. Oraz sprawi, że będziemy doskonale zorganizowani nie tylko, jeśli chodzi o dbanie o dom i jego stan, lecz także w sferze prywatnej, a nawet zawodowej.

Przygotowanie pysznych krokietów

jak zawijać krokietyDzięki temu niespodziewanie okazać może się, że to nie babcia będzie nas zapraszać na swoje osławione krokiety. Lecz to ona wpadnie do nas z wizytą, by spróbować tych, których sami nauczyliśmy się przyrządzać. Ile radości przecież daje dzielenie się owocem pracy naszych rąk z drugą, bliską nam osobą! To z resztą nie tylko pokazanie innym, jak dobrze potrafimy poradzić sobie z życiem na własną rękę. To też niepowtarzalna okazja do wymienienia doświadczeń. Być może okaże się, że coś robimy źle. Albo przynajmniej możemy w jakiś sposób zoptymalizować swoje działanie, czego nie byliśmy świadomi do czasu, aż bogatsza w doświadczenie osoba nie zwróciła nam na to uwagi. A być może to właśnie my, stosując tak zwaną metodę prób i błędów, zupełnie przypadkiem natknęliśmy się na rozwiązanie, które jest w swej prostocie genialne i chcemy przekazać je dalej?

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here