Być może w dzieciństwie pomagałeś dorosłym na budowie oraz sprawiało ci to przyjemność. Jeżeli fascynujesz się układaniem płytek glazurowych oraz ich konserwacją, być może praca glazurnika jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się glazurnik oraz jak nim zostać.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/glazurnik-jak-zostac/

Czym dokładnie zajmuje się glazurnik?

Jest to osoba, o której pracy możemy zaobserwować na przykład na budowie. Często zatrudniony jest on również do wykańczania mieszkań. Jaką glazurnik będziesz głównie zajmował się płytkami oraz wszystkim, co jest z nimi powiązane. Jednak samo ułożenie płytek nie należy jedynie do twoich czynności. Na początku musisz przygotować pomieszczenie, przygotować powierzchnię ścian do położenia płytek. W takim wypadku usuwasz nierówności i pozbywasz się wszelkich utrudnień. Czasami wykonujesz też drobne prace murarskie czy tynkarskie. Następnie do twoich zadań będzie należało dobranie materiałów oraz narzędzi niezbędnych do wykonania pracy. Płytki możesz układać w klasyczne lub ozdobny sposób. Jeżeli chodzi o ten drugi, to zazwyczaj wykorzystywana jest do tego mozaika. Oprócz tego do twojej pracy będzie należało wykonanie elementów podłoża pod okładziny. Będą to wszystkie ekrany to wannowe i montowane płyty kartonowo-gipsowe. Po tak wykonanej pracy będą czekały Cię jeszcze drobne prace wykończeniowe. Jako glazurnik do twoich obowiązków będzie należało nie tylko kładzenie płytek w pomieszczeniu, ale i ich naprawa czy konserwacja.

Jak zostać glazurnikiem?

Masz do wyboru kilka ścieżek, dzięki którym zostaniesz tego typu fachowcem. Czasami potrzebne nam będzie jedynie ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej czy budowlanej w zawodzie technologia robót wykończeniowych w budownictwie. W tej pracy ważniejsze niż teoria jest praktyka oraz posiadane umiejętności. Jeżeli pracujemy amatorsko na budowie podczas kładzenia płytek, to już mamy bardzo duże doświadczenie, które przyda nam się w pracy glazurnik. Dobrym przygotowaniem jest również ukończenie kursu dla takiego specjalisty kropka organizowane są one przez izby rzemieślnicze. Podczas zajęć teoretycznych poznamy rodzaje płytek, materiały oraz niezbędne do wykonywania pracy narzędzia. Zajęcia praktyczne będą nauczyły nas precyzyjnego i starannego kładzenia płytek, a także sposobów ich konserwacji. Wraz ze zdobytym stażem zawodowym możemy starać się o tytuł czeladnika czy mistrza w zawodzie glazurnika. Daje nam to większą powagę i atrakcyjność dla przyszłych pracodawców.

Zobacz też: http://www.fajnaoferta.pl/jak-zostac-komornikiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here