YouTube to serwis, którego historia ma już ponad 10 lat i jest on obecnie bardzo popularny. Ilość treści wideo, jaka znajduje się w tym serwisie jest przeogromna i praktycznie każdy znajdzie tam to, czego poszukuje. Co więcej, YouTube jest także drugą najpopularniejszą wyszukiwarką internetową treści zaraz po Google i biorąc pod uwagę fakt, że Google i YouTube od jakiegoś czasu połączyły siły, ten tandem jest szalenie popularny i ma olbrzymie udziały.

W każdym razie, coraz więcej jest osób, które praktycznie przestały oglądać standardową telewizję, a interesujące je filmy i materiały wideo oglądają właśnie w YouTube. Na tym serwisie można znaleźć praktycznie wszystko, od filmów pełnometrażowych i relacji z wydarzeń sportowych, przez muzykę, śmieszne filmy w charakterze humoru, po poradniki i wideoblogi związane z najróżniejszymi pasjami wielu ludzi.

Czasem jest jednak tak, że nie wystarczy nam obejrzenie danego filmiku w YouTube, tylko chcielibyśmy go ściągnąć na dysk swojego komputera. Może to być przydatne na przykład wtedy, gdy obawiamy się, że filmik może zostać wkrótce usunięty, albo na przykład chcemy go obejrzeć później, gdy nie będziemy już mieli połączenia z siecią. YouTube oficjalnie takiej opcji nie udostępnia, ale bez problemu da się to obejść.

Są dwa dobre sposoby jak ściągnąć filmik z YouTube

Są dwa dobre sposoby jak ściągnąć filmik z YouTubePierwszym są specjalne strony internetowe, które działają w charakterze downloaderów z YouTube. Wystarczy, że do specjalnego pola na takiej stronie wkleimy link do filmu, czasami też dodatkowo wybierzemy jakość i rozszerzenie i już za chwile nasz film zostanie ściągnięty, przekodowany, a nam poprzez wspomnianą stronę zostanie udostępniona opcja zapisu go na dysku. To jest dobre rozwiązanie dla tych osób, które ściągają z YT rzadko, bo strony takie zarabiają na reklamach i to czasem dość uciążliwych.

Drugi sposób powstał dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę i nie lubią wyskakujących reklam. Są to specjalne dodatki (tak zwane rozszerzenia albo addony) do przeglądarek internetowych, które dodają do paska narzędzi przeglądarki specjalny przycisk, za pomocą którego można ściągnąć ulubiony film. Co ciekawe, taka opcja nie działa w przeglądarce Google Chrome, bo z racji tego, że Google połączył siły z YouTube, nie pozwala na pobór filmów ze swojej przeglądarki. Wystarczy pobrać inną, a polecaną jest na przykład Mozilla Firefox. Do niej bez problemu znajdziemy rozszerzenia umożliwiające pobranie filmiku z YT.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here