Sportowcy uprawiający triathlon to prawdziwi herosi. Mało kto jest w stanie przepłynąć dystans 10 kilometrów, by potem przejechać 20 km na rowerze i na koniec przebiec na ogromnym zmęczeniu jeszcze kolejne 10 kilometrów. Trzeba przyznać, że to mordercza dawka wysiłku. Na szczęście pomóc w tym szaleństwie mogą smartwatche triathlonowe.

Czym one są?

Smartwatche triathlonowe wyglądają niepozornie, gdyż przypominają zegarki. Jednak to tak naprawdę zaawansowane urządzenia do pomiarów, które przydają się podczas intensywnych zajęć biegowych. Są na miarodajne i dokładne, że profesjonalni sportowcy nie mogą się bez nich obejść podczas codziennych treningów. Zwłaszcza triatloniści je sobie bardzo cenią, gdyż smartwatche mówią im, kiedy należy odpuścić i zwolnić obroty, by nie wyczerpać pokładów energetycznych organizmu.

Główne zalety smartwatchy triathlonowych

Przede wszystkim są małe, poręczne i łatwe w obsłudze. Podstawą ich działania są baterie, które w razie wyczerpania można wymienić na nowe. Smartwatche mierzą czas, w jakim pokona się dany dystans, więc można powiedzieć, że poprawiają one pośrednio wytrzymałość wysiłkową zawodnika. Motywują go zarazem do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Te technologiczne cudeńka posiadają wbudowane oprogramowanie do zbierania pomiarów. Można więc się pokusić o stwierdzenie, że są taką elektroniczną bazą danych. Smartwatche są również dość estetyczne i eleganckie i z powodzeniem mogą zastąpić wyroby galanteryjne. Przecież nawet w trakcie biegania trzeba jakoś wyglądać.

Co właściwie mierzą smartwatche?

One monitorują poziom tętna, dzięki czemu biegacz wie, po ile może sobie jeszcze pozwolić, tak aby organizm nie odmówił mu nagle posłuszeństwa. Znajomość amplitudy bicia serca przyczynia się również do wzrostu jakości treningu. Chodzi o to, by obciążenia treningowe były jak najmniejsze, a postępy jak największe Mądre ich dobieranie to niemal pewna recepta na sportowy sukces.

Smartwatche zapisują również aktualną temperaturę i stopień nawodnienia naszego organizmu. Za ich pośrednictwem można śledzić także długość trasy, która pozostała nam do pokonania. Dzieje się tak, dlatego że urządzenia te mogą ściśle współpracować z aplikacjami na telefon. Dzięki nim zawodnik może wprowadzać zmiany w treningu niemal na gorąco.

Zegarki triathlonowe znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here