Ilość snu każdego dnia jest niezwykle ważna, gdyż znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Jednak nie tylko ilość przespanych godzin, ale także jakość naszego snu jest decydująca. Aby sen był wypoczynkiem dla organizmu, musimy wybrać najlepszy dla naszego kręgosłupa materac. Wybór na rynku jest ogromny. Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając materac?

Twardość

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego materaca jest jego twardość. Mitem jest, że najlepszy wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa mają twarde materace. Twardość materaca powinna być bowiem dostosowana do wagi użytkownika. Dla osób ważących mniej niż 80 kg najlepsze będą zazwyczaj materace H2. W przedziale od 80 do 100 kg zalecana jest twardość H3, a dla użytkowników, których waga przekracza 100 kg, najlepsza będzie twardość H4. W Salonach Agata, jak i wielu innych, klient ma możliwość wypróbowania materaca i sprawdzenia jego twardości na żywo.

Materace do łóżek małżeńskich

Często pojawiającym się problemem jest wybór materaca do łóżka małżeńskiego. W takiej sytuacji warto dokładnie przeanalizować indywidualne potrzeby każdego z użytkowników materaca. Jeśli użytkownicy mają podobną wagę — wystarczający będzie jeden materac. Dla osób o różnej masie ciała lub innych potrzebach co do twardości, zalecane jest kupno dwóch osobnych materaców, aby każda z osób mogła odpowiednio wypocząć.

Materace piankowe czy kieszeniowe?

Salony meblowe, takie jak Salony Agata, posiadają w swojej ofercie różnorodne materace. Możemy w nich znaleźć produkty piankowe i kieszeniowe. Zaletą produktu wykonanego z pianki jest jego zdolność dopasowywania się do kształtu ludzkiego ciała. Takie materace to także dobry wybór dla alergików. Materac kieszeniowy także sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na alergie. Ceny obu rodzajów materacy są zbliżone – na ostateczną cenę produktu wpływają bowiem różne czynniki, takie jak jakość tworzywa, technologia wykorzystana przy produkcji etc. Najlepiej wybrać materac dostępny w naszym budżecie, o odpowiedniej twardości, a wszystkie wątpliwości skonsultować z pracownikiem sklepu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here