Ilość snu każdego dnia jest niezwykle ważna, gdyż znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Jednak nie tylko ilość przespanych godzin, ale także jakość naszego snu jest decydująca. Aby sen był wypoczynkiem dla organizmu, musimy wybrać najlepszy dla naszego kręgosłupa materac. Wybór na rynku jest ogromny. Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając materac?

Twardość

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego materaca jest jego twardość. Najlepszy wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa mają twarde materace. To właśnie zbyt miękki materac powoduje ból szyi, kręgosłupa czy głowy. Twardość materaca dostosowana jest najczęściej do wagi użytkownika. Dla osób ważących mniej niż 80 kg dostosowane są materace H2. W przedziale od 80 do 100 kg zalecana jest twardość H3, a dla użytkowników, których waga przekracza 100 kg, najlepsza będzie twardość H4. W Salonach Agata, jak i wielu innych, klient ma możliwość wypróbowania materaca i sprawdzenia jego twardości na żywo.

Grubość

Kupując materac, warto skupić się także na jego grubości. Najgrubsze materace sięgające nawet 20 cm są przeznaczone dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ze zbyt dużą wagą lub po prostu spędzają na łóżku dużo czasu. Dla osób szczupłych ze zdrowym kręgosłupem, wystarczające będą kilkucentymetrowe materace.

Materace do łóżek małżeńskich

Do łóżek małżeńskich trudno zdecydować czy zakupić jeden, czy dwa materace. Jeśli użytkownicy mają podobną wagę — wystarczający będzie jeden materac. Dla osób o różnej masie ciała lub innych potrzebach co do twardości, zalecane jest kupno dwóch osobnych materaców.

Materace piankowe czy kieszeniowe?

Salony meblowe, takie jak Salony Agata, posiadają w swojej ofercie różnorodne materace. Możemy w nich znaleźć produkty piankowe i kieszeniowe. Zaletą produktu wykonanego z pianki jest jego zdolność dopasowywania się do kształtu ludzkiego ciała. Takie materace to także dobry wybór dla alergików. Materace kieszeniowe są natomiast tańsze od piankowych. Są one także polecane dla alergików. Różnicą jest fakt, że w materacach kieszeniowych nie występuje uczucie zapadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here