Każda mama chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Pragnienie spełnienia się w dziedzinie macierzyństwa obejmuje zarówno kwestie wychowawcze, jak i kwestie pielęgnacji i żywienia malucha.

Mleko mamy i co dalej?


Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem karmienia niemowlęcia jest mleko mamy i karmienie piersią. To forma karmienia zapewnia dziecku najwięcej składników odżywczych tak potrzebnych do prawidłowego rozwoju, ale daje także bliskość mamy, u której maluch spędził przecież całe dziewięć miesięcy (w przypadku donoszonej ciąży) w brzuchu. Kiedy jednak z różnych powodów mama nie karmi piersią, trzeba wybrać produkt zastępczy. Półki sklepowe są pełne, mleka dla niemowląt i ich mnogość powoduje, że trudno dokonać wyboru. Czym się kierować? A przecież później takich wyborów też trzeba będzie dokonywać, ponieważ dieta dziecka na pewnym etapie będzie musiała zostać rozszerzona o kaszki dla niemowląt, mleka kaszki i herbatki dla niemowląt. Warto zatem już wtedy, kiedy maluszek ma zaledwie kilka dni bądź tygodni, zastanowić się, co jest dla mamy najważniejsze w kwestii jego karmienia.

Słoiczki i butelki


Kupując jedzenie w słoiczkach, jedzenie dla niemowląt w sklepie, mamy pewność, że produkty te zostały przebadane przez instytucje, które ręczą za to, że składniki zawarte we wnętrzu danego artykułu spożywczego są bezpieczne dla zdrowia dziecka. Kiedy kupujemy na przykład owoce i warzywa w zwykłym sklepie, nie mamy tej pewności, ponieważ nie wiemy, jakie normy one właściwie spełniają i czy w ogóle spełniają jakieś normy. Dlatego kupując mleka dla niemowląt, kaszki dla niemowląt i inne produkty do żywienia niemowląt renomowanych producentów, możemy mieć pewność, że dajemy dziecku to co najlepsze. Wiemy, że nasze dziecko nie tylko nie pochoruje się, ale także że otrzyma zestaw niezbędnych witamin i minerałów niezbędny do jego właściwego rozwoju. Dlatego właśnie pod tym względem sklepowe słoiczki i produkty żywieniowe mają przewagę nad potrawami przygotowanymi samodzielnie w domu przez rodziców bądź opiekunów.

Smacznie i zdrowo


Mleka, kaszki i herbatki dla niemowląt mają nie tylko walory zdrowotne, ale też walory smakowe, które sprawiają, że dzieci chętnie je jedzą. Dzieci są niezwykle wybredne, właściwie bardzo niewiele wystarczy, aby maluch zaczął pluć jedzeniem i bardzo szybko zakończył posiłek. Tymczasem renomowani producenci potrafią przygotować smaczne mleka, kaszki i herbatki dla niemowląt,które zaspokoją najbardziej wybredne gusta. To sama radość dla mamy, jeżeli potrafi nakarmić smyka, który właściwie nic nie je i zawsze jest nastawiony sceptycznie do jedzenia czegokolwiek. Specjalne triki, łączenie smaków i ukrywanie w artykułach żywieniowych niemowląt potrzebnych witamin i składników odżywczych to wspaniały sposób na nakarmienie malucha tym, co najlepsze.

Dla wielu rodziców kwestia żywienia dzieci jest niezwykle stresująca, szczególnie męczy to rodziców tych maluchów, które można zakwalifikować jako książkowe niejadki. Dajmy jednak sobie i dzieciom szansę posmakowania wspaniałych kaszek i herbatek dla niemowląt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here