Każda kobieta pragnie być zadbana, marzy nam się piękny wygląd i najlepiej żeby jego osiągnięcie nie wymagało od nas marnowania wiele czasu. Jednym z kanonów piękna są zadbane i błyszczące włosy, które świadczą o zdrowiu, a także piękne i zadbane stopy i dłonie. Wykonywanie manicure i co jest teraz na czasie od lat sukcesywnie się zmienia. Mowa nie tylko o kolorach, ale także o kształtach paznokci. Najbardziej pożądane w ostatnich latach były paznokcie w kształcie migdałka. Jak piłować paznokcie w tym kształcie?

Jak piłować paznokcie?

jak piłować paznokcieMusimy delikatnie spiłować boki paznokcia w delikatny czubek jednak nie tworzymy go w trójkąt łącząc oba boki tylko zatrzymujemy się kilka momentów wcześniej i górę lekko zaokrąglamy. Jak piłować paznokcie w kwadrat? Po modzie na kształt migdałka, który nieco nam się już znudził paznokcie spiłowane na kwadrat znowu wróciły do łask. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo takie spiłowanie paznokcia jest nieco wygodniejsze i mamy mniejsze ryzyko, że paznokieć się złamie czy uszkodzi. Ten sposób jest również bardzo prosty w wykonaniu. Skupiamy się głównie na czubku paznokcia i tego piłujemy na prosto. Jeśli boki wyglądają ładnie to nie musimy ich wcale ruszać, ale jeśli nasza płytka jest szeroka możemy lekko spiłować również boki i dzięki temu nasze paznokcie będą wydawać się smuklejsze. Ten sposób piłowania wygląda dobrze także przy krótkich paznokciach więc jest to dobre wyjście dla osób kochających krótki manicure.

Piłowanie paznokci w czubek

Kolejny sposób to bardzo modny teraz paznokieć piłowany w czubek. Właściwie piłujemy go podobnie do migdałka z tą różnicą, że migdałka na końcu zaokrąglamy, a tutaj łączymy dwa boki razem. Ten kształt raczej nie sprawdzi się przy paznokciach krótkich więc jest popularny szczególnie u osób mających swoje własne paznokcie bardzo długie albo wśród miłośniczek przedłużania żelem bądź na tipsie. Kolejny kształt najbardziej modny wśród osób lubiących dość naturalny wygląd jest okrągły. Sprawdza się doskonale przy krótkich paznokciach i jest odporny na uszkodzenia czy nie lubiane przez nas zadziory.
Kolejny również bardzo lubiany, ale mniej zwracający uwagę niż kwadratowy jest kształt kwadratowy z zaokrąglonymi bokami. Wykonuję się go tak samo z tą różnicą, że delikatnie spiłowujemy boki, żeby miały krawędzie delikatniej zakończone.

Paznokcie spiłowane na PIPE

Paznokcie spiłowane na PIPE, są alternatywą do paznokci kwadratowych i spiłowanych na migdałka. Sprawdza się tylko przy długich paznokciach. Raczej tych sztucznych. Odpowiedni sposób i to, że wiemy jak to robić nie jest gwarancją sukcesu. Świetny efekt osiągniemy tylko jeśli posiadamy ostry, sterylny i o odpowiedniej gradacji pilnik.

Pielęgnacja paznokci u stóp

Nie tylko paznokcie u rąk są ważne. Każda kobieta chce też mieć piękne i zadbane stopy. Jednak z paznokciami u stóp musimy bardzo uważać. Paznokcie u stóp, jeśli zadbane, są biżuterią, której nikt i nic nam nie zabierze. Latem, kiedy je odsłaniamy nosząc odkryte buty, potrafią przykuć wzrok mężczyzn oraz kobiet. Zacznij od zmiękczenia paznokci tak, aby nie stawiały one oporu podczas ich skracania. Zmiękczona woda pozwoli na łatwiejsze obcięcie paznokci oraz ułatwi pracę ze skórkami. Doskonałym pomysłem jest zabranie się do pedicure tuż po kąpieli, wtedy paznokcie są idealnie miękkie.

Paznokcie u stóp obcinaj prosto. Okrągły kształt paznokcia może powodować jego późniejsze wrastanie, co niestety wiąże się z bólem i koniecznością udania się do profesjonalnej kosmetyczki czy podologa. W wykonywaniu pedicure najważniejszy jest odpowiedni pilnik. Najlepiej wybrać do stóp szklany lub papierowy ponieważ nie rozwarstwia nam paznokci, a ten papierowy nie tylko świetnie sprawdza się do piłowania brzegów paznokcia, ale także potrafi świetnie zmatowić i wyrównać całą jego powierzchnie bez konieczności kupowania specjalnie przeznaczonych w tym celu narzędzi (polerki). Właśnie takim pilnikiem wygładź brzegi paznokcia.

Jak spiłować paznokcie u stóp?

jak piłować paznokciePielęgnacja paznokci u stóp jest zdecydowanie inna niż ta u rąk. Przede wszystkim nie powinniśmy zapuszczać paznokci u stóp nie tylko jeśli chodzi o estetykę, ale także dłuższa płytka jest o wiele bardziej narażona na uszkodzenia i pękanie. Paznokciom u stóp nie możemy też nadawać wymyślnych kształtów ponieważ mają skłonności do wrastania i za głębokie wycięcie czy spiłowanie boków może powodować ranki, a jeśli chodzi o te na stopach, które są ukryte w butach albo narażone na bliski kontakt z podłożem w klapkach dzięki czemu są o wiele bardziej narażone na zakażenia.

Przy piłowaniu unikamy ruchów tam i z powrotem, ale nadajemy płytce kształt krótkimi pociągnięciami pilniczka w jedną stronę. Przy modelowaniu kształtu paznokci warto zrezygnować z nożyczek na rzecz pilnika.Nie każda płytka ma idealną formę, ale podczas piłowania paznokci u stóp lepiej nie przesadzać z ingerencją w ich kształt. O ile kształt paznokci to zasługa wyłącznie genów, o tyle wygląd płytki zależy w dużej mierze właśnie od nas. Przebarwienia, rozdwajanie się paznokci, pękanie płytki to często wynik zaniedbania albo złej diety, a to, że paznokcie są ukryte w butach przez większość miesięcy w roku nie znaczy, że mają wyglądać źle.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here