Pompki to bardzo męskie ćwiczenie, które poprawia wygląd ramion oraz pleców, a także wzmacnia nasze mięśnie i nadaje im siły. Zalety pompek znajdą również i panie, którym zależy na wyrzeźbieniu górnych partii swojego ciała. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą robienie pompek.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/pompki-korzysci-i-skutki-uboczne/

Pompki

Do ich robienia nie potrzebujesz praktycznie żadnego sprzętu oprócz dobrych chęci. Pompki to ćwiczenie, które rzeźbi oraz wzmacnia wiele grup mięśniowych. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić klasycznej pompki, wówczas zacznij od pompek damskich, które wykonuje się na kolanach.

Możesz również ćwiczyć pompki przy lustrze, co pozwoli ci na skorygowanie swoich błędów. Pamiętaj, by w trakcie robienia pompek pilnować nie tylko momentu, w którym prostujesz się na rękach, ale również momentu schodzenia w dół, który powinien być przeprowadzony powoli i stopniowo.

Zalety robienia pompek

Pompki świetnie sprawdzają się przy bólach pleców oraz odcinka lędźwiowego, pod warunkiem, że są one dobrze wykonywane. Prawidłowo wykonane pompki sprawiają, że nasze mięśnie pleców oraz brzucha stają się silniejsze, a mocny tułów chroni narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami oraz zmniejsza ryzyko występowania kontuzji.

Pompki również wzmacniają mięśnie międzyżebrowe oraz mięśnie pasa barkowego, które biorą udział w mechanice oddychania. Ważne jest to, by wykonywać pompki poprawnie oraz cały czas pilnować, aby odcinek, który łączy plecy z miednicą był prosty, inaczej ciało jest załamywane oraz można sobie pogłębić lordozę.

Pompki są świetnym sposobem na uzupełnienie naszych treningów, gdyż wzmacniają nasze ciało. Przekłada się to również na lepsze osiągnięcia w innych trenowanych przez nas dyscyplinach sporu. Gimnastyczki wykonują pompki na kółkach, które wymagają od nich większego napinania mięśni, a z kolei karatecy wykonują je na pięściach, gdyż uczą się wówczas właściwego ustawienia pięści w momencie wyprowadzania ciosów.

Przeczytaj też: http://www.fajnaoferta.pl/twerking-rzezbi-sylwetke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here