Przygotowanie urodzin dla dzieci to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Bez względu na to, czy przyjęcie odbywa się w domu czy w wynajętej sali, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z organizacją. O czym należy pamiętać, by wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Zaproszenia

Przez rozpoczęciem przygotowań należy stworzyć listę gości. Trzeba to zrobić wspólnie z dzieckiem – to solenizant powinien decydować, z kim ma ochotę spędzić ten ważny dzień. Ważne jest też określenie ilości zaproszonych osób. Tu ogromną rolę odgrywa forma przyjęcia i miejsce,w którym się ono odbędzie.

Zapraszanie na urodziny nie powinno odbywać się w ostatniej chwili. Najlepiej zrobić to około 2 tygodnie wcześniej. Warto pamiętać, że udział małych gości w imprezie wiąże się z dostosowaniem planów ich rodziców do terminu przyjęcia. Trzeba też pamiętać o czasie potrzebnym na przygotowanie zaproszeń.

Menu

Choć urodziny dla dzieci kojarzą się głównie z zabawą, to nie można pominąć poczęstunku. Poza tortem, aktywne przez dłuższy czas kilkulatki powinny otrzymać coś do picia oraz niewielkie, wygodne w spożyciu przekąski. Warto dowiedzieć się, czy w grupie gości nie ma dziecka uczulonego na dany produkt.

Jeśli impreza odbywa się w wynajętej sali, zwykle w grę wchodzą słodycze i owoce. Urodziny dla dzieci w domu to możliwość większej kreatywności. Rodzice często przygotowują kanapki, tortille, pizze, frytki, tosty, hot-dogi, popcorn czy muffinki. Przydadzą się również paluszki, chrupki kukurydziane i bakalie.

Przebieg imprezy

Urządzając kinderbal, warto zadbać o to, by wszyscy ciekawie spędzili czas, pamiętając też, że im młodsza grupa, tym większej opieki i zaangażowania dorosłych będzie wymagać. Urodziny dla dzieci w lokalu opierają się zazwyczaj na konkretnej aktywności, czyli np. na sporcie, tańcu, rozwiązywaniu zagadek, zabawie wedle określonego scenariusza. Nad całością czuwa wówczas opiekun lub trener.

Zorganizowanie urodzin w domu może być trudniejsze. Rodzic ma jednak możliwość skorzystania z pomocy animatora. Osoba taka przyjeżdża na miejsce i przez umówiony czas zapewnia dzieciom rozrywkę, mając do dyspozycji przywiezione przez siebie gadżety i akcesoria. Jeśli takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, wówczas całość trzeba przeprowadzić samemu. Na szczęście w sieci znaleźć można mnóstwo pomysłów na urodzinowe zabawy dla dzieci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here