Wyprawa w nieznane? Poznawanie nowych miejsc? A może survival i próba przetrwania w lesie bez żadnej pomocy z zewnątrz? Let’s go! Tylko najpierw trzeba się odpowiednio przygotować. Poznaj naszą listę gadżetów, bez których wycieczka będzie o wiele trudniejsza i o wiele mniej przyjemna.

1.  G-Shock od Casio – wytrzymały zegarek

Zegarek na wyprawie tego typu jest koniecznością. A jeszcze lepiej, by był wyposażony w dodatkowe, pomocne funkcje. Właśnie taki jest zegarek G-Shock od Casio. To drobiazg dla prawdziwych mężczyzn. Nie dość, że jest bardzo wygodny i wyróżnia się wytrzymałością oraz odpornością na wstrząsy, to jeszcze został wyposażony w dodatkowe funkcje, które sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Stoper, wysokościomierz, timer, kompas, barometr i termometr – właśnie tego potrzebujesz. Na dodatek zegarek G-Shock od Casio jest wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, dlatego jest bardzo wytrzymały na możliwe uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zegarek ma bardzo nowoczesny design, więc jest po prostu niezwykle atrakcyjny.

2.  Ręcznik z mikrofibry

Standardowe ręczniki z pewnością nie nadają się na taką podróż. Są duże, ciężkie, zajmują mnóstwo miejsca i schną kilka dobrych godzin. Dlatego wynalazek taki jak szybkoschnący ręcznik to prawdziwe objawienie dla wszystkich podróżników. Jest lekki, można go zwinąć w małą kosteczkę, szybko chłonie wodę i równie szybko schnie – czego chcieć więcej?

Szybkoschnący ręcznik to idealne rozwiązanie, jeśli wybierasz się na pieszą wędrówkę z plecakiem.

3.  Ładowarka słoneczna

Fotowoltaika to prężnie rozwijająca się technologia, która polega na przetwarzaniu promieni słonecznych na energię elektryczną. Kojarzy się z panelami montowanymi na dachu, jednak jest wykorzystywana także w ładowarkach do telefonów.

Ładowarka solarna to to, czego potrzebujesz na wyprawie w nieznane. Można łatwo ładować telefon, nie potrzebujesz do tego źródła zasilania energią elektryczną. Przewaga tego rodzaju ładowarki nad powerbankiem jest bardzo duża. Powerbank ma ograniczoną pojemność i nawet te duże nie wystarczą, by dwukrotnie naładować telefon. Ładowarka solarna będzie działała non stop, wystarczy położyć ją w słońcu.

4.  Multitool i spork

Im mniej rzeczy zabierzesz do plecaka, tym lepiej. Spork i multitool to urządzenia, które łączą kilka potrzebnych narzędzi w jedno. Tak zwany spork to połączenie widelca i łyżki – lekki, niewielki, wygodny w użyciu.

Multitool to urządzenie, które łączy w sobie bardzo wiele narzędzi. Śrubokręty, nożyczki, kombinerki, mała piła, pilnik, nóż, otwieracz do puszek, otwieracz do wina… po prostu mnóstwo funkcji w jednym narzędziu. Przydatne i niezbyt duże, więc na wyprawę idealne.

5.  Składana miska

Potrzeba zapakowania wielu rzeczy naraz i przeniesienia ich w plecaku sprawiła, że powstała składana miska. Jest wykonana z lekkiego tworzywa sztucznego i można ją po prostu złożyć, by była płaska. To idealne rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest odporna na uszkodzenia i najzwyczajniej dobrze się sprawdza podczas wędrówki.

W czasie długotrwałej wyprawy może być potrzebna, by przynieść wodę, uprać ubrania czy po prostu umyć naczynia. To drobiazg, o którym można nie pamiętać, wybierając się w daleką podróż, ale naprawdę bardzo przydatny.

Gadżety tego rodzaju świetnie się sprawdzają z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że są bardzo lekkie i kompaktowe, więc nie zajmują miejsca w plecaku. Zabranie ich w podróż to sposób na ułatwienie sobie życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here