Twoim największym marzeniem jest posiadanie własnego prawa jazdy, ale jako że masz ograniczone możliwości finansowe, póki co nawet nie zamierzasz się o nie starać. Słyszysz zresztą wiele historii od swoich znajomych, którzy musieli kilkukrotnie przystępować do egzaminów praktycznych i w ten sposób pozbyli się grubych tysięcy złotych. Sam cennik kursów prawa jazdy też nie do końca zachęca się do spełnienia swojego marzenia, a do niego dochodzi jeszcze szereg kolejnych kosztów. Ile zatem tak naprawdę musiałbyś poświęcić swoich pieniędzy, aby koniec końców uzyskać to wymarzone prawo jazdy?

Na samym początku zostaniesz zobowiązany do zapłacenia za badania lekarskie. Pokażą ci one, czy jesteś w stanie samodzielnie prowadzić samochód, czyli czy pozwala ci na to stan twojego zdrowia. Cena takich badań wynosi zwykle dwieście złotych, więc jak na razie twoje wydatki związane z prawem jazdy nie będą zbyt duże. Od razu dodaj do nich koszty poniesione za zrobienie zdjęcia do dokumentu, które musi mieć koniecznie odpowiednią wielkość, dlatego powinieneś się na nie udać do profesjonalnej pracowni fotograficznej. A co dalej? Następnie decydujesz się na wybór odpowiedniego kursu. Cennik kursów prawa jazdy (http://qmobil.pl/cennik-kursow-prawa-jazdy/) zdecydowanie ci to ułatwia, bo zawsze bierzesz go pod uwagę, chcąc wydać jak najmniej pieniędzy. Najtańsze szkolenia są dostępne w cenie wynoszącej nie więcej niż tysiąc złotych. Najdroższe z kolei kosztują dwukrotnie więcej i gdybyś chciał z nich skorzystać, musiałbyś pogodzić się z wydatkiem rzędu dwóch tysięcy. Wiele szkół pozwala także kursantom na rozłożenie płatności na raty. Dzięki nim każdego miesiąca zapłacisz tylko sto czy dwieście złotych, nie odczuwają tego aż tak bardzo.

Samo przygotowanie się do egzaminu na prawo jazdy jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, do którego musisz jeszcze dodać ceny egzaminów teoretycznych oraz praktycznych. Zwłaszcza za te drugie zapłacisz dosyć sporo, bo 140 zł. Postaraj się zdać egzamin praktyczny za pierwszym razem, a zyskasz na tym niemałe pieniądze.

Po szczegóły udaj się na stronę http://qmobil.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here