Rowerek stacjonarny bez dyskusji jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów do ćwiczeń w domu. Umożliwiający wykonywanie efektywnego treningu kardio, a także skutecznie wpływa na odchudzanie, a także wypracowanie doskonałej kondycji. Na rowerku można wykonywać dodatkowo klasyczny treningi oraz interwały, przez dodanie obciążników na kostki, dzięki której trening staje się jeszcze bardziej intensywny i wytrzymałościowy. Jaki rowerek wybrać dla siebie? Jakie zalety płyną z ćwiczeń na rowerku? Jak zacząć ćwiczyć? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-trenowac-na-rowerku-stacjonarnym/ 

Rowerek stacjonarny – jaki rowerek wybrać? 

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rowerków stacjonarnych, które różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami, jakością, typem konstrukcja oraz przeznaczeniem treningowym. Duże różnice widać również w rodzajach napędu. Uwzględniając konstrukcje odpowiedniego rowerka treningowego oraz jego przeznaczenie, możemy wyróżnić: 

Rowerek pionowy – jest to najpopularniejszy sprzęt, który wybierany jest do ćwiczeń w domu. Cieszy się największą popularnością zarówno wśród początkujących jak i zaawansowanych osób. 

Rowerek poziomy – umożliwia przyjęcie pozycji półleżącej podczas wykonywania ćwiczeń co pozwala na odciążenie kręgosłupa. 

Rowerek spiningowy – dedykowany jest zawodowcom. Umożliwiają naśladowanie prawdziwego treningu rowerowego bez wychodzenia z domu. 

Innym bardzo istotnym kryterium, który różni modele rowerków treningowych jest typ napędu. Napęd w rowerku może być mechaniczny, magnetyczny lub elektromagnetyczny. 

Jakie zalety płyną z ćwiczeń na rowerku? 

Jazda na rowerze jest idealnym sposobem na wzmocnienie serca. Regularny trening pomoże poprawić nie tylko pracę serca, ale również zwiększa energię organizmu oraz utrzyma młodość i witalność. Na drodze wzmocnienie serca oraz płuc i mięśni, jazda na rowerze staje się skutecznym sposobem na spalenie dużej ilości kalorii i tkanki tłuszczowej, a także poprawę stanu zdrowia. 

Podczas jazdy na rowerze skóra otrzymuje sporą ilość przepływu krwi, a wszystko to w celach zmniejszenia ilości ciepła w organizmie. Dzięki temu rytmowi ćwiczenia rowerowe sprawią, że pojawi się zdolność do regulowania temperatury ciała, a to sprowadza się do spowolnienia procesu starzenia się i utrzymania skóry w młodym i zdrowym stanie. 

Ćwiczenia na rowerku – jak zacząć? 

Rowerek stacjonarny to sprzęt treningowy, dzięki któremu możemy realizować rozmaite plany, będąc zarówno początkującym, jak i zaawansowanych zawodnikiem. 

Na początku warto zacząć jednak od podstaw, oto przykładowy trening dla osoby początkującej: 

Rozpocznij pedałowanie z niską intensywnością przez około 5 – 10 minut, następnie przejść do średniej intensywności na 5 minut. Po tym w czasie pedały z wysoką intensywnością przez około 2 minuty. Później zmniejsz natężenie wysiłku przez około 5 minut. Po takim czasie wrócić na wysoką intensywność i kontynuuj ją przez około 2 minuty. Następnie przejdź na średnie natężenie i pedałuj tak przez 5 minut. Zakończ pedałując z niską intensywnością przez około 5 minut. 

Zobacz też: http://www.fajnaoferta.pl/stepper-efekty-plyna-cwiczen-stepperze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here