Osoby, które chcą przetestować swoją odwagę, powinny jak najszybciej zapisać się na skok tandemowy. Dzięki niemu nie trzeba marnować swojego cennego czasu na czasochłonne i dość kosztowne kursy spadochronowe.

Z jakiej wysokości oddaje się skoki?

W Polsce skoki tandemowe oddaje się najczęściej z wysokości 3000-4000 metrów. Pamiętać należy o tym, że wysokość, z której oddaje się skoki, odgrywa kluczową rolę. Wynika to oczywiście z tego, że to właśnie od wysokości uzależniony jest czas trwania swobodnego spadania. Mowa tutaj oczywiście o momencie, w którym skoczkowie wspólnie spadają bez otwartego spadochronu.

Przy wysokości 3000 metrów bez otwartego spadochronu spada się przez około 30 sekund. Przy wysokości 4000 metrów czas ten wydłuża się nawet do 60 sekund. Pamiętać należy o tym, że to właśnie swobodne spadanie jest najbardziej ekscytującym momentem, dlatego też warto zadbać o to, aby trwał on jak najdłużej. Przy swobodnym spadaniu można osiągnąć prędkość na poziomie 200 km/h.

Ile kosztują skoki w tandemie?

Ceny skoków tandemowych mogą znacząco się różnić i zależą od wielu elementów. Jeżeli chodzi o skoki z wysokości 3000 metrów, to ceny wahają się w przedziale od 500 do 800 zł. Przy wysokości 4000 metrów ceny mogą wzrosnąć nawet do 1000 zł.

Jak łatwo się domyślić cena końcowa, w dużym stopniu uzależniona jest od renomy konkretnego ośrodka, który odpowiada za organizowanie skoku tandemowego. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zadbać jednak o wybór doświadczonego ośrodka, który posiada nie tylko sprawdzony sprzęt, ale również fachową kadrę instruktorów.

Jakie są największe atuty skoków tandemowych?

Skoki tandemowe są idealnym wyborem dla tych osób, które w najbliższym czasie planują spróbować swoich sił w różnorodnych sportach lotniczych. Mowa tutaj nie tylko o popularnym spadochroniarstwie, ale również o paralotniarstwie i akrobacji powietrznej, która w Polsce zdobywa coraz większą popularność.

Wiele firm oferuje vouchery prezentowe na skoki tandemowe, dzięki którym można sprawić miłą niespodziankę. Ceny skoków są bardzo atrakcyjne, dlatego też z ich dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Do największych zalet należy zaliczyć także wysoki poziom bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here