Od wielu lat wiadomo o tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w firmie. Ogólne zasady BHP oraz kontrole stanu technicznego urządzeń pozwalają na zabezpieczenie pracowników przed tragicznymi wypadkami. Z roku na rok coraz częściej wprowadza się nowoczesne technologie poprawiające bezpieczeństwo na różnych stanowiskach pracy. Jednym z takich rozwiązań podwyższających bezpieczeństwo są zbiorniki dwupłaszczowe.

Czym jest zbiornik dwupłaszczowy paliwowy?

Jest to odpowiednio skonstruowany pojemnik na paliwa płynne wykorzystujący najnowsze technologie pozwalające na zabezpieczenie paliwa m.in. przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, a w rezultacie przed zapłonem.

Paliwa dzielimy m.in. na paliwa klasy II o temperaturze zapłonu poniżej 55 stopni Celsjusza np. benzyna oraz paliwa takie jak oleje napędowe o temperaturze zapłonu poniżej 100 stopni Celsjusza. Oba rodzaje paliw wymagają zastosowania zbiorników specjalistycznych. Szczególnie jeżeli przechowujemy znaczne ilości tego typu substancji. Przy mniejszych ilościach nie jest wymagany zbiornik dwupłaszczowy. Wystarczy, że przechowujemy paliwo w tradycyjnych pojemnikach, w jakich jest sprzedawane.

Gdzie kupić zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Najłatwiej jest dokonać zakupu w internecie. Jednak powinniśmy zastanowić się nad znalezieniem oferty na rynku lokalnym. Bardzo często firmy oferujące zbiorniki dwupłaszczowe zajmują się także kompletnym ich montażem oraz sprzedażą akcesoriów m.in. dystrybutorów, odpowietrzników oraz pomp.

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe powinny być zgłoszone do rejestru Urzędu Dozoru Technicznego. Zajmuje się on kontrolą urządzeń oraz sprawdzaniem stanu technicznego. Wszystko oczywiście z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie na terenie zakładu pracy.

Kto musi zaopatrzyć się w taki zbiornik dwupłaszczowy?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak taki zbiornik powinni posiadać przedsiębiorcy przechowujący znaczne ilości paliw płynnych. Są to m.in. firmy transportowe, rolnicy oraz osoby zajmujące się handlem paliwami płynnymi.

Koszt takiego zbiornika uzależniony jest od jego wielkości oraz dodatkowych urządzeń, jakie zdecydujemy się wykorzystać. Im więcej systemów zabezpieczeń oraz udogodnień, tym instalacja będzie droższa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/zbiornik-dwupaszczowy-bezpieczestwo-do-potgi-drugiej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here