Kominek we wnętrzu to coś więcej niż źródło ogrzewania, to także ekskluzywny element dekoracji. Widok ognia działa na nas kojąco, sprawia, że zapominamy o swoich zmartwieniach. Bez względu na to czy mamy już kominek i pragniemy go zmodernizować, czy dopiero będziemy go instalować, ważne będzie wybranie solidnego producenta kominków.

Mądrze wybierz kominek

Koszty kominków są dosyć wysokie, dlatego lepiej upewnić się, że zakupimy artykuł najlepszej jakości. Za najlepsze są uważane konstrukcje palenisk zrobione ze stali kotłowej o grubości 4 mm, zapewniającej ochronę przed działaniem wysokiej temperatury. Producent wkładów kominkowych powinien móc dać gwarancję, że konstrukcja zapewni bezpieczeństwo oraz będzie bezawaryjna. Na dobrą jakość może także wpływać metoda produkcji, przedmioty wyprodukowane ręcznie wyróżniają się starannym wykonaniem.

Jak przerobić stare palenisko

Jeśli posiadamy stary kominek z otwartym paleniskiem i chcemy go unowocześnić mamy do wyboru dwie, nietrudne w realizacji opcje. Najprostsza to drzwi do kominka. Będzie to rozwiązanie oszczędne, jednak wydajność cieplna kominka zwiększy się jedynie z dotychczasowych 5-8% do 20%. Korzyścią z tej opcji jest możliwość zamówienia drzwiczek kominkowych wykonanych na wymiar, a poza tym ich montaż jest bardzo prosty i szybki.

Kolejne rozwiązanie to zamontowanie kasety kominkowej. Niestety kasety kominkowe mają wyższą cenę, ale gwarantują wydajność cieplną na poziomie 80% (czyli prawie tyle samo co nowoczesny wkład kominkowy). Ma to znaczenie szczególnie jeśli kominek jest źródłem ciepła w naszym mieszkaniu. Kasetę kominkową montuje się w już istniejącym palenisku i nie trzeba jej podłączać do przewodu kominowego, wystarczy uszczelnienie.

Kominki – jak kupić

Wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki do kominków znajdziemy na stronie internetowej http://ignif.com/kasety-kominkowe/. Są to wytwarzane w Polsce artykuły, wykonywane ręcznie z surowców najwyższej jakości. Cała kolekcja jaka jest tam dostępna charakteryzuje się prostym i eleganckim stylem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here