Na obecnym rynku – zarówno polskim, jak i zagranicznym – jak grzyby po deszczu wyrastają co raz o nowe hurtownie obuwia. Jest to spowodowane wciąż wzrastającym zapotrzebowaniem konsumentów na tańsze odpowiedniki butów, które można znaleźć w centrach handlowych. Mowa tutaj nie tylko o obuwiu sportowym światowej sławy marek, ale również o eleganckich wyrobach skórzanych.

Stacjonarna hurtownia obuwia

Stacjonarnie hurtownie obuwia znane są konsumentom od wielu lat. Ich ogromną zaletą jest to, iż osoba zainteresowana zakupem może w miejscu sprzedaży osobiście zobaczyć towar, a także go przymierzyć. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko zakupu butów nieodpowiednich rozmiarowo – zbyt dużych lub zbyt małych.

Hurtownie obuwia online

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zakup obuwia przez internet. Mnóstwo przedsiębiorców preferuje handel swoimi towarami za pośrednictwem internetu, gdyż dzięki temu mogą oni zredukować koszty prowadzenia biznesu. Biznes online nie wymaga tyle przestrzeni, co handel stacjonarny; o ile w obu przypadkach niezbędne jest miejsce do magazynowania towaru, o tyle hurtownia parająca się sprzedażą stacjonarną wymaga dodatkowo pomieszczenia, w którym obsługiwani są klienci – co ma z kolei bezpośrednie przełożenie na koszty najmu i/lub eksploatacji nieruchomości. W ofertach hurtowni można znaleźć dokładne wymiary poszczególnych modeli obuwia – między innymi informację o wymiarach wkładki. Szczegółowe specyfikacje produktów umieszczane na aukcjach pozwalają kupującym dobrać odpowiedni rozmiar obuwia bez jego przymierzania: wystarczy zmierzyć stopę i znaleźć rozmiar buta o tej samej długości wkładki.

Zobacz także: Agarex hurtownia obuwnicza – poznaj asortyment obuwia na zimę oraz na lato. Wiele ciekawych modeli i wzorów – dowiedz się więcej.

Hurtownie „hybrydowe”

Wiele przedsiębiorstw zajmujących się hurtownym handlem obuwiem posiada zarówno sklepy internetowe, jak również hurtownie stacjonarne. Co więcej, w wielu przypadkach zakupów w danej hurtowni można dokonać on-line, a zamówienie odebrać osobiście na terenie sklepu stacjonarnego. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla konsumentów, ponieważ wybierając się do hurtowni stacjonarnej mają pewność, iż na miejscu będzie czekał na nich wybrany model obuwia w odpowiednim rozmiarze. Co więcej, w okresie pandemii wielu przedsiębiorców zmuszonych zostało do rozpoczęcia sprzedaży wysyłkowej. Jednak nawet ci sceptycznie nastawieni do handlu za pośrednictwem internetu przyznają, iż dzięki niemu znacznie zwiększyli przychody swoich firm.

Zwrot towaru zakupionego w hurtowni obuwia

W przypadku zakupu detalicznego w hurtowni obuwia obowiązują takie same zasady, jak w przypadku zakupów w innych sklepach. I tutaj również zasadniczy jest sposób zawarcia transakcji. Jeśli doszło to niej w siedzibie firmy lub w sklepie stacjonarnym – sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia standardowego zwrotu towaru; może on odbyć się na zasadzie rękojmi, aczkolwiek jej uznanie jest włącznie dobrą wolą osoby sprzedającej. Natomiast w przypadku hurtowni internetowych – konsument ma prawo zwrotu (bez podania przyczyny) do czternastu dni od daty zakupu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here