Jak wyczyścić i zadbać o kolczyki srebrne i złote?

0
1116

Zdarza Ci się, że Twoja biżuteria nieestetycznie ciemnieje albo żółknie? To zupełnie naturalne procesy, związane z narażeniem na kontakt z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Na szczęście możesz temu łatwo zapobiegać, a także przywrócić piękny wygląd i sprawić, że Twoje kolczyki srebrne czy złote znów będą lśniły.

Bezpieczne i zdrowe kolczyki srebrne i złote

Być może jesteś jedną z tych osób, które borykają się z problemem alergii na sztuczną biżuterię. W takiej sytuacji powinnaś wybierać kolczyki srebrne, złote lub pozłacane, które są bezpieczne dla zdrowia i zdecydowanie rzadziej uczulają. Jednak sam zakup takiej biżuterii to nie wszystko. Bardzo ważne jest także dbanie o nią, aby zawsze była czysta i higienicznie przechowywana.

Odpowiednie przechowywanie i noszenie biżuterii

Każdy rodzaj biżuterii, w tym kolczyki srebrne, złote i pozłacane, powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Zadbaj przede wszystkim o szczelne pudełko lub inne opakowanie, do którego nie będzie miała dostępu wilgoć. Może to być nawet niewielki woreczek strunowy.

Zdecydowanie unikaj przechowywania biżuterii w łazience, a jeśli masz możliwość, zdejmuj kolczyki przed kąpielą oraz przed snem. Pamiętaj też o tym, żeby nie używać perfum bezpośrednio na biżuterię. Zawarty w nich alkohol nie jest ich przyjacielem. Uważaj za każdym razem, kiedy opryskujesz sobie okolice szyi i masz na sobie kolczyki srebrne lub ze złota.

Jak wyczyścić kolczyki srebrne i złote w domowych warunkach?

Swoją biżuterię możesz łatwo wyczyścić w domowych warunkach. Rób to regularnie, ponieważ o wiele łatwiej jest pozbyć się niewielkich, codziennych zabrudzeń niż takich, które powstawały latami. Kolczyki srebrne i złote wyczyścisz na wiele sposób, a oto niektóre z nich:

1. Roztwór ciepłej wody i płynu do naczyń

Wystarczy, że zanurzysz w nim biżuterię na 15 minut, a później osuszysz ją miękką ściereczką. To prosty sposób na małe zabrudzenia i osad z kurzu.

2. Roztwór wody i octu

Wlej biały ocet do wody w proporcji 1:3 i wymocz w płynie biżuterię, co jakiś czas poruszając naczyniem. Później delikatnie ją osusz i gotowe!

3. Woda z sodą oczyszczoną

To świetny sposób na wyczyszczenie srebra. Wystarczy, że wsypiesz kilka łyżek sody do wrzątku, a następnie zanurzysz w nim kolczyki srebrne lub inne elementy biżuterii. Po jakimś czasie wystarczy wyjąć je, opłukać w wodzie i osuszyć.

4. Popiół z papierosów

Użyj popiołu papierosowego oraz delikatnej szczoteczki i wypoleruj nimi biżuterię. Nie przyciskaj zbyt mocno, aby jej nie porysować. Na koniec wypłucz dokładnie i osusz.

5. Pasta do zębów

W tym wypadku również używaj delikatnej, miękkiej szczoteczki, ewentualnie wcieraj pastę palcami. To przywróci biżuterii blask.

6. Pranie w pralce

Możesz także wyprać swoją biżuterię w pralce, w temp. 40 stopni. Włóż ją przedtem do woreczka na pranie, by była całkowicie bezpieczna.

Te praktyczne sposoby pomogą Ci zadbać o swoją biżuterię. Które z nich wybierzesz, aby cieszyć się jej pięknem i świeżością jak najdłużej?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here