Każdy z nas potrzebuje miłości. Udany związek zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Mamy poczucie wsparcia ze strony ukochanej osoby. Wiemy, że możemy bezgranicznie ufać i z każdym problemem możemy się zwrócić do partnera. Czujemy, że może walić się cały świat i nawet jeśli w pracy mamy parszywy, ciężki okres to wracając do ciepłego domu w którym czeka na nas ukochana osoba doświadczymy relaksu i spokoju ducha. Jednak nie każdy związek wygląda jak idylla. Po jakimś czasie może się okazać, że nasza do tej pory idealna miłość nie jest w rzeczywistości tak idealna i są to dla nas zmiany w żaden sposób nie do zaakceptowania. Więc jak zerwać z chłopakiem, jeśli czujemy, że to nie jest dla nas odpowiedni partner?

Problemy w związku

jak zerwać z chłopakiemNie jest jeszcze tak najgorzej jeśli okaże się, że nie dobraliście się z partnerem pod względem charakteru i najzwyczajniej w świecie się po prostu nie dogadujecie w codziennych sprawach, ale może się okazać, że partner jest socjopatą, który wcześniej doskonale się maskował i już zdążył nas od siebie uzależnić. Typ socjopaty jest na początku bardzo trudny do rozpoznania, ponieważ partner daje nam fałszywy obraz siebie w każdej kwestii. Jesteś jego całym światem (tylko na początku). Czujesz się jak księżniczka, a w rzeczywistości pragnie Cie tylko wykorzystać. Nie tylko w łóżku. Pragnie od Ciebie poświęcania się w każdej kwestii. Masz zapomnieć o własnych potrzebach czy czasie dla siebie. Wszystko masz poświęcić jemu, a on daje Ci ochłapy miłości jeśli w ogóle stwierdzi, że jest Ci to potrzebne. Niektóre kobiety poświęcają się nie otrzymując kompletnie nic w zamian i socjopata ma pełne pole do popisu. Ma wszystko nie dając w zamian nic.

Toksyczny związek

Związek z osobą z takim zaburzeniem należy zakończyć natychmiast i to nie koniecznie jak cywilizowany człowiek w czasie rozmowy. Można napisać smsa. Unikniesz dzięki temu próśb powrotu i obietnic zmian. Kobiety kończące związek z tym typem człowieka są zazwyczaj psychicznie zrujnowane i często w czasie rozmowy, którą miały zakończyć relację wracają do partnera co zaczyna całą lawinę od początku.
Jeśli mamy do czynienia z zakończeniem związku, w którym panowała przemoc fizyczna czy psychiczna, również nie warto próbować rozmawiać na żywo o końcu, a jeśli już się zdecydujemy na taką rozmowę to ważne jest aby nie iść na nią samodzielnie. Możemy poprosić o obecność przyjaciela bądź przyjaciółki. Nie możemy narażać się na agresywne zachowania partnera, bo jeśli stosował przemoc już w związku to kiedy zakomunikujemy mu, że właśnie odchodzimy to więcej niż pewne, że użyje zachowań agresywnych i teraz.

Jak zerwać z chłopakiem?

Jeśli chcemy zakończyć związek z człowiekiem, który właściwie nie zrobił nam nigdy żadnej krzywdy i jedynym problemem było zwyczajne niedopasowanie powinniśmy zaproponować spotkanie. Najlepiej na neutralnym gruncie. Bardzo ważne jest spokojne, ale i rzeczowe powiedzenie, że to koniec i jakie są tego powody. Musimy jasno zakomunikować, że odchodzimy i żadne próby zmian czy obietnicę poprawy nie zmienią naszej decyzji. Jeśli wiemy, że partner nadal bardzo nas kocha i tak łatwo nie pogodzi się z naszym odejściem to nie warto proponować przyjaźni.

Dajemy wtedy jasny sygnał, że chcemy utrzymywać z nim kontakt i partner nie ma szans o nas zapomnieć. Musimy zakończyć relację całkowicie nie dając żadnej nadziei na powrót. Oczywiście kiedy emocje opadną i kiedyś w przyszłości na siebie traficie nie wykluczone, że przyjaźń będzie możliwa tym bardziej jak para np przed związkiem się znała i dogadywali się bardzo dobrze , ale teraz jest na to za wcześnie. Nie możesz nawet tego sugerować.

Zakończenie związku w zgodzie

jak zerwać z chłopakiemNajważniejsze, aby jasno bez agresji i wdawania się w niepotrzebne rozmowy żeby nie wypominać sobie niczego zakomunikować, że jest to koniec i jakie są jego powody. Nie warto wypominać w czasie takich rozmów partnerowi niczego. Osoba z którą kończysz relację i tak czuję się bardzo źle. Jej samoocena gwałtownie spada i nie ma sensu pogarszać jej stanu wypominaniem, a już najgorszą rzeczą jaką można zrobić są komentarze na temat wyglądu czy podkreślanie jaki to ktoś jest beznadziejny i jaki tragiczny był w związku. Takie komentarze bardzo bolą każdego, a co dopiero wypowiedziane z ust osoby, którą się kocha. Nie mamy prawa nawet jeśli jesteśmy bardzo źli czy rozgoryczeni pozbawiać kogoś jego własnego poczucia wartości. Opuszczając kogoś musimy mu dać szansę na normalny związek bez wchodzenia w niego z bagażem niskiego poczucia wartości. Teksty typu „zmarnowałeś mi tyle lat życia” są bez taktu i nie mamy prawa do ich wypowiadania.

Podsumowanie

Reasumując jak zerwać z chłopakiem? Kulturalnie, bez wyzywania, bez wypominania tego co było tym bardziej jeśli coś Cie nadal boli nie warto tego roztrząsać kończąc związek. Najlepiej ogólnie, pobieżnie opisać sytuację. Jasno określić powód dlaczego odchodzimy i podkreślić, że nie ma już szans na powrót nawet jeśli partner będzie obiecywał zmiany tego co nam się nie podobało. Trzeba pamiętać, że partner mimo, że zdecydowaliśmy się zakończyć relację był osobą, która odgrywała znaczącą rolę w naszym życiu i do końca należy mu się szacunek i zwłaszcza w rozmowie w której odchodzimy powinniśmy mu go okazać.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here