Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna rozwijają się bardzo dynamicznie. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej ludzi chce korzystać z tych nowinek, aby poprawić swoją naturalną urodę i wyzbyć się kompleksów. Gabinety stoją przed klientami otworem, starając się realizować usługi na najwyższym poziomie, także w zakresie higieny. Dlaczego?

Czystość narzędzi – czemu jest tak ważna?

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się różnego rodzaju zabiegi na twarz oraz całe ciało. Niektóre z nich mogą powodować mikrourazy skóry, co z kolei powoduje łatwiejsze przenikanie do organizmu różnego rodzaju drobnoustrojów. Narzędzia użyte do zabiegu u jednego pacjenta mogą być bardzo niebezpieczne dla kogoś innego.

Dokładne mycie wszystkich używanych sprzętów chroni klientów przed chorobami wirusowymi czy grzybiczymi. Aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń nie wystarczy czasem po prostu umyć przyrządów, lecz najlepiej je wygotować. Tutaj z pomocą przychodzą urządzenia nazywane autoklawami.

Do czego służy autoklaw kosmetyczny i jaki wybrać?

Autoklaw jest rodzajem pojemnika wykorzystującego parę wodną pod ciśnieniem. Wewnątrz urządzenia umieszcza się narzędzia, które mają zostać poddane sterylizacji. Podobne sprzęty są używane do czyszczenia narzędzi chirurgicznych w szpitalach i klinikach medycznych. Zapewniają one bowiem najwyższy stopień higieny.

Wybierając autoklaw kosmetyczny, należy się sugerować jego parametrami, ale także potrzebami swojego salonu. Do niewielkich salonów spokojnie wystarczą urządzenia do 8 litrów pojemności. Należy wybierać wyłącznie autoryzowane sprzęty, które legitymują się stosownymi certyfikatami honorowanymi przez sanepid oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Korzyści z korzystania z autoklawu

Przede wszystkim, autoklawy mają za zadanie gwarantować nienaganną czystość narzędzi i doskonale realizują ten postulat. To z kolei zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa każdemu, kto korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej i kosmetologii. Należycie chronieni są również pracownicy salonów.

Dzięki urządzeniom służącym do sterylizacji przyrządów oszczędza się również czas i pieniądze. Samodzielne dokładne czyszczenie pojedynczych przedmiotów zajęłoby znacznie więcej czasu i powodowałoby większe zużycie wody oraz środków czyszczących. Autoklaw to ekonomiczne i mobilne rozwiązanie.

Autoklaw kosmetyczny znajdziesz w ofercie beautysystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here