To co różni maski do włosów od odżywek, to mocniejsze działanie. Ten rodzaj kosmetyku w większym stopniu wpływa na poprawę kondycji włosów, świetnie nawilża i regeneruję. Odżywki działają wyłącznie na zewnętrzną powierzchnie włosa. Przez co dają tylko chwilową poprawę. Z kolei maski, są w stanie wniknąć w strukturę włosa, a nawet jego cebulkę, co sprawia że działa dogłębnie. Zapewnia intensywną odbudowę.

Jakie działanie mają maski do włosów?

Jak już wiadomo maska do włosów ma mocniejsze działanie, niż odżywka. Wynika to z większego stężenia składników aktywnych, przez co maski mają bardzie treściwą, gęstą konsystencję. Dzięki ogromnej ilości składników odżywczych, w szybki sposób jesteśmy w stanie zregenerować nasze zniszczone włosy.

Żeby wzmocnić działanie maski, po jej aplikacji należy nałożyć czepek foliowy na głowę, a następnie ręcznik. Taki ‚turban’ należy ogrzewać, za pomocą suszarki przez kilka minut. Pod wpływem ciepła łuski włosów się otwierają, a składniki aktywne wnikają głębiej. Wynikiem tego jest lepsze odżywienie.

Jak często należy stosować maski do włosów?

Maska do włosów przez to, że jest bardziej skoncentrowana nie może być stosowana zbyt często. Żeby nie ‚przekarmić’ włosów, wystarczające będzie zastosowanie raz w tygodniu, lub jeżeli nasze włosy tego potrzebują, dwa razy.

Maskę do włosów należy aplikować po dokładnym oczyszczeniu włosów i skóry głowy. Czas trzymania jej na włosach, zależy na dobrą sprawę od nas. Większość producentów, żeby to było 20 minut, jednak jeżeli pozostawimy ją na całą noc nic się nie stanie. Włosy będą bardziej odżywione.

Przeczytaj też: http://www.fajnaoferta.pl/lifting-rzes-czym-polega-zabieg/

Jak wybrać odpowiednią maskę do włosów?

Przed zakupem maski do włosów, musimy najpierw ustalić jaki rodzaj włosów posiadamy. Wtedy wybór będzie prostszy, a maska bardziej skuteczna. Jeżeli posiadamy cienkie włosy, powinniśmy unikać mocno regenerujących masek do włosów, ponieważ kosmyki w konsekwencji będą obciążone. Staną się one przyklapnięte i wizualnie będzie ich mniej.

Tak samo osoby z przetłuszczającymi włosami, powinny unikać tego rodzaju masek. Maski silnie regenerujące polecane są osobom, które posiadają włosy zniszczone.

Gdy nasze włosy lubią się puszyć, powinniśmy stosować maski wygładzające włosy. Z kolei w przypadku włosów farbowanych, najlepszym wyborem będą maski przeznaczone do takiego rodzaju włosów. Dzięki ich regularnemu stosowaniu, nasz kolor zachowa dłużej świeżość.

Źródło: https://www.sluzycprawdzie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here