Mycie zębów to czynność, którą każdy z nas wykonuje codziennie. Poranna czy też wieczorna toaleta bez tego punktu byłaby niepełna, a co więcej mogłaby spowodować poważne problemy z uzębieniem. Niestety nawet mimo regularnego mycia zębów wiele osób ma z nimi problemy – ból, próchnica i inne przypadłości, które dotykają nasze zęby, są nieprzyjemne, a do ich powstania mogą przyczynić się różne czynniki. Razem z portalem https://zawinklem.pl/ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek na temat zębów, o których możesz nie wiedzieć, a które przyczyniają się do ich złego stanu.

Zbyt krótkie szczotkowanie

Czy wiesz, że duża część Polaków myje zęby zbyt krótko? Spowodowane może to być brakiem czasu lub niewiedzą na temat prawidłowego mycia zębów. Aby z naszej jamy ustnej pozbyć się nadmiaru bakterii, a spomiędzy zębów wydobyć wszystkie resztki jedzenia powinniśmy szczotkować zęby minimum 2 minuty. Niektórzy dentyści zalecają nawet 3-minutowe mycie zębów. Dzięki temu zostaną one oczyszczone w odpowiedni sposób. Zbyt krótkie lub nawet zbyt długie mycie szkodzi naszemu uzębieniu, dlatego warto kontrolować czas jego mycia.

Technika mycia zębów

Prócz czasu, który spędzamy na myciu zębów, należy też zwrócić uwagę na technikę, którą się to odbywa. Odpowiednie mycie zębów opiera się na technice wymiatającej. Polega to na tym, że myjąc górne zęby, szczoteczkę kierujemy ku dołowi i na odwrót. Dzięki temu zapobiegasz odsłanianiu się szyjek zębowych oraz chronisz szkliwo przed nadmiernym ścieraniem.

Mycie zębów po posiłku

Mycie zębów bezpośrednio po posiłku nie jest najlepszą decyzją. Szczególnie jeśli właśnie spożywałeś kwaśne soki lub inne produkty. Zawierają one kwas, który osłabia szkliwo, które jest wtedy bardziej podatne na uszkodzenia. Po posiłku najlepiej jest przepłukać usta wodą i odczekać przynajmniej pół godziny do mycia. W tym czasie zgromadzona w jamie ustnej ślina obniży poziom kwasowości i przywróci poprawne pH jamy ustnej.

Więcej ciekawostek znajdziesz na portalu  https://zawinklem.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here