Podłogę można wykończyć na różne sposoby. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że decyzja jaką podejmiemy, nie będzie decyzją na rok czy też na dwa. Zazwyczaj podłoga służy nam kilka lat, kilkanaście, a czasem nawet i kilkadziesiąt. Dziś zdecydowanie łatwiej i taniej jest ją wymienić niż kiedyś. To jednak nie zmienia faktu, że jest to praca czasochłonna i wymagająca dość dużego chaosu, na który nie zawsze możemy czy też chcemy sobie pozwolić. Dlatego już na samym początku warto przemyśleć wszelkie za i przeciw.

Jaka podłoga sprawdzi się najlepiej?

Podłogę możemy pokryć deskami, wielu osobom podoba się również parkiet czy też płytki. Jednaj najbardziej uniwersalnym i jednocześnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem, są panele podłogowe. Dlaczego ich popularność jest aż tak duża?

Przede wszystkim są one stosunkowo tanie. Jednak mimo tego nawet najtańsze panele podłogowe, mają nam całkiem sporo do zaoferowania. Nie musimy martwić się tym, że od razu stracą na swojej funkcjonalności, a my będziemy żałować zakupu. Mimo wszystko jednak warto patrzeć nieco bardziej perspektywicznie i postawić na panele z nieco wyższej półki cenowej. Wówczas na pewno ich zalety przełożą się na nasz komfort użytkowania podłogi.

Jakie są najważniejsze parametry paneli podłogowych?

Wybierając panele podłogowe powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na ich grubość. Standardowo panele mają od 6 do 12 mm grubości. Najbardziej optymalną grubością jest natomiast 8 mm, z takimi panelami nie będzie działo się nic złego nawet podczas dość intensywnego chodzenia. Jednak im grubsze panele, tym bardziej stabilne oraz trwałe.

Kolejnym kryterium jest klasa ścieralności. W tym wypadku AC1 to panele najsłabiej odporne na ścieranie, a AC2 są panelami słabo odpornymi. AC3 mają dobrą odporność, AC4 wysoką natomiast AC5 bardzo wysoką.

Ważne również aby panele były łatwe w montażu i pasowały do naszych wnętrz. Im bardziej klasyczne modele, tym dla nas ostatecznie lepiej. Dużo łatwiej je później wymienić na inne w razie konieczności.

Poszukiwanie odpowiedniej podłogi warto zacząć od internetu. Pod hasłem podłogi kielce znaleźć można listę oferentów, którzy w danym mieście proponują materiał do stworzenia podłogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here