Matematykę zwykło się nazywać królową nauk. Jedni się z tym zgadzają, podkreślając przy tym zalety matematyki oraz jej wagę; inni zaś umniejszają jej i twierdzą, iż wcale nie zasługuje ona na koronę, zaś o wiele ważniejsze są przedmioty humanistyczne. Cóż, ile osób, tyle opinii, trzeba się z tym pogodzić. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy matematyka jest najważniejszą z nauk, czy nie, jest niestety niemożliwe. I dobrze – gdybyśmy wszyscy byli co do tego zgodni i jednogłośni, byłoby najzwyczajniej w świecie nudno. Kwestią nieco mniej sporną jest jednak stwierdzenie, iż matematyka bez wątpienia jest nauką najbardziej wymagającą i nieprzyjazną, bardzo niełaskawą, co potwierdzić mogą tysiące uczniów z całej Polski.

Egzamin dojrzałości

Już za kilka miesięcy uczniowie szkół średnich w naszym kraju będą musieli zmierzyć się z rozsławionym egzaminem dojrzałości. Czy maturę zdać jest faktycznie tak trudno? Cóż, z całą pewnością zależy to od poziomu, jak w danym roku matura będzie przedstawiać. Zwykło się mawiać, że jeśli jednego roku matura była bardzo trudna i prezentowała wysoki poziom, to w roku kolejnym powinien on być nieco niższy, a co za tym idzie – prostszy powinien być i sam egzamin. W rzeczywistości przedstawia się to różnie. Zasada ta niejednokrotnie istotnie się sprawdziła, dlatego też jest konsekwentnie powtarzana z roku na roku. Zdarzały się jednak i sytuacje, gdy poziom z roku na rok był na przykład coraz niższy lub coraz wyższy.

Matura z matematyki – Jak obliczyć skalę?

Matura z matematyki - Jak obliczyć skalę?Istnieje jednak niezmienny element, a mianowicie matematyka, której to co roku najbardziej boją się przyszli maturzyści. Jak obliczyć skale? Jak poradzić sobie z całkami? Uczniowie podejmują różne kroki – zapisują się na prywatne lekcje, spędzają całe godziny na oglądaniu internetowych tutoriali, na których specjaliści zorientowani w dziedzinie matematyki tłumaczą różne podstawowe zagadnienia, których wymaga się od uczniów na maturze. Prócz tego w księgarniach dostępne są też liczne podręczniki lub kompendia, w których w sposób skondensowany prezentowane są wszystkie najważniejsze tematy, bez znajomości których uczeń nie będzie w stanie sobie poradzić na egzaminie dojrzałości.

Które rozwiązanie jest najlepsze? Cóż, uczeń osobiście musi sprawdzić i przetestować najlepiej wszystkie z nich, by móc wybrać, która z nich sprawdza się w jego przypadku najlepiej i najskuteczniej działa. Najtańsze z całą pewnością będą filmiki, które można znaleźć na stronach internetowych. Lub zakup książki, co będzie niewielkim, jednorazowym wydatkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here