Wiele osób powiązanych w pewien sposób z branżą informatyczną lubi czasem zagrać w fajną grę, chociaż oczywiście tyczy się to nie tylko takich osób ale także całej reszty społeczeństwa. W pewnym momencie przychodzi do głowy pytanie, jak to w ogóle działa,jak to zostało zrobione, jak to w ogóle możliwe, że możemy sterować samochodem lub żołnierzem na ekranie komputera. Jak stworzyć grę?

Powszechnie wiadomo, że stworzenie gry to ogromny nakład pracy

Jak stworzyć grę?Nad grami pracuje wiele osób podzielonych na zespoły. Często jest tak, że jednemu małemu aspektowi projektu trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, aby sprostać oczekiwaniom klientów. A jeżeli sami jesteśmy graczami to doskonale wiemy jak te wymagania potrafią być wygórowane. W domach coraz częściej można spotkać coraz to lepsze komputery, na których można grać w gry naprawdę realistyczne. Więc twórcy chcąc wyróżnić czymś swój projekt coraz to bardziej upiększają grafikę i coraz dokładniej starają się odwzorować każdy element rzeczywistości aby jak najdokładniej przenieść go do wirtualnego świata. Jednak mowa jest tutaj o naprawdę wielkich projektach. Jeżeli jest się osobą początkującą w tematyce tworzenia gier komputerowych warto zacząć od czegoś mniejszego żeby nie wziąć od razu zbyt dużo na siebie, bo może to osłabić nasz entuzjazm do tworzenia gier.

Jak stworzyć grę?

Od czego zacząć, jak stworzyć grę, czego użyć do jej stworzenia? Jeżeli zaznajomiliśmy się już w pewnym stopniu z podstawami programowania dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z grami jest dość przyjazny język JavaScript. JavaScript może nauczyć początkującego projektanta gier jak ważna jest obsługa zdarzeń. Każdy element wchodzi w interakcje z innymi elementami w świecie wirtualnym. Dobrym pomysłem na pierwszy projekt jest stworzenie bardzo starej i także bardzo popularnej wśród uczących się programistów gry Pong. Na początku należy stworzyć pewien ograniczony obszar, dwie pałeczki i piłkę. Oczywiście zadaniem graczy jest odbijanie tej piłki między sobą do momentu aż ktoś nie trafi. Innym ciekawym projektem do wykonania w JavaScripcie jest klasyczny Saper. Obie gry można rozwijać na wiele sposobów doskonaląc tym samym swoje umiejętności.

Stworzenie działającego projektu, nawet tak małego jest bardzo budujące. Warto posiedzieć i pomęczyć się nad danym problemem a nie od razu szukać gotowych odpowiedzi w Internecie. Tam na pewno je znajdziecie ale nie rozwinie i nie uraduje to tak samo mocno jak własna praca. Tylko jeżeli coś zostało wykonane samodzielnie będzie napawać prawdziwą dumą i da w przyszłości dorodne owoce. Być może w postaci powstania najlepiej sprzedającej się gry roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here