Urządzanie kuchni w taki sposób, aby była jednocześnie funkcjonalna i estetyczna to nie lada wyzwanie. Aby przebywanie i korzystanie z tego pomieszczenia było przyjemne i bezproblemowe musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Oto kilka porad od http://www.apartamentyrzewuskiego.pl/, które pomogą Ci w urządzeniu kuchni.

Strefy w kuchni

Jedną z podstawowych zasad urządzania kuchni jest podzielenie jej na strefy. Powinno być ich pięć, a każda z nich musi znaleźć się w odpowiednim miejscu. Kuchnię można podzielić na strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. Na samym wejściu powinna znaleźć się strefa zapasów oraz przechowywania. Będzie to bardzo wygodne, ponieważ zaraz po powrocie z zakupów będziesz mógł schować je do lodówki oraz szafek bez konieczności krążenia po całej kuchni. Następnie jest strefa zmywania, jak sama nazwa wskazuje, powinna znaleźć się tam umywalka oraz zmywarka. Po strefie zmywania jest miejsce na przygotowywanie posiłków. W tym miejscu nie powinno zabraknąć dużego i przestronnego blatu kuchennego. Na koniec mamy strefę gotowania, przy której można przygotować posiłki zrobione w poprzedniej strefie.

Dzięki podzieleniu kuchni na strefy przemieszczanie się po kuchni będzie wygodne. Zaoszczędzić czas oraz energie na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi strefami, które są źle rozplanowane w pomieszczeniu.

Szafki kuchenne

Prócz podzielenia kuchni na strefy koniecznie musisz też zadbać o to, aby szafki kuchenne były funkcjonalne. Musi być w nich wystarczająco dużo miejsca na wszystkie niezbędne rzeczy takie jak sztućce, patelnie, garnki i jedzenie. Dobrym pomysłem jest zakup szafek na wymiar, które są idealnie dopasowane do kuchni. W taki sposób możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Co prawda szafki kuchenne na wymiar są droższe niż gotowe komplety ze sklepu. Pamiętaj jednak, że są bardziej funkcjonalne i mogą posłużyć Ci przez dłuższy czas.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.apartamentyrzewuskiego.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here