Istniejący już od kilkunastu lat Facebook wciąż króluje, jeśli chodzi o tzw. social media. Liczba użytkowników tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego jest naprawdę ogromna. Facebook (w skrócie FB) bez wątpienia może być bardzo przydatny w życiu. Umożliwia zdobywanie informacji na wiele tematów, ale przede wszystkim jest narzędziem to kontaktowania się z innymi osobami. Główną zaletą jest tu brak ograniczenia. W każdej chwili możemy napisać do kogoś, kto mieszka bardzo daleko, np. na innym kontynencie. Portal wielu osobom służy również do dzielenia się własnymi zdjęciami, filmami czy opiniami na różne tematy. Bez wątpienia wszystko to nie byłoby tak atrakcyjne, gdyby nie fakt, że na stronie tej każda osoba może wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami, zapraszając ich do grona swoich przyjaciół w serwisie. Tworzy się więc lista znajomych, a często im szersza, tym ciekawsze może wydawać się korzystanie z portalu.

Dlaczego niektórzy chcą usuwać znajomych z listy na FB?

Dlaczego niektórzy chcą usuwać znajomych z listy na FB?Wszystko to wygląda dość interesująco i przyjemnie. Co zatem sprawia, że wiele osób myśli o tym, jak usunąć znajomego z FB? Powodów może być wiele. Po pierwsze wynika to często z nieporozumień w życiu realnym. Kłótnia z koleżanką czy rozstanie z chłopakiem bywa dla wielu powodem, by od razu dokonać zerwania relacji również na portalu. Często zdarza się też tak, że osoba, którą kiedyś zaprosiliśmy do grona znajomych (lub przyjęliśmy zaproszenie otrzymane od niej) okazuje się dość męczącym czy drażniącym użytkownikiem. Przyczyn irytacji jest kilka – zwykle to np. natrętne lub nieprzychylne komentarze, spamowanie, zadręczanie wiadomościami prywatnymi. A także zamieszczanie przez tę osobę niewłaściwych treści, które niekoniecznie mamy ochotę oglądać każdego dnia. Czasem chcemy też uchronić własną prywatność przed danym człowiekiem, co Facebook może skutecznie utrudniać. Część użytkowników decyduje się również od czasu do czasu na odświeżanie listy swoich facebookowych znajomych. W wyniku takich porządków rezygnują oni z posiadania na swojej liście określonej grupy osób, np. takich, z którymi od dawna nie utrzymują żadnych kontaktów.

Jak usunąć znajomego z FB?

Pozostaje zatem dowiedzieć się, jak usunąć znajomego z FB. Portal na szczęście daje taką możliwość. Jest to dość ważne, ponieważ pozwala w ten sposób uniknąć wielu przykrych sytuacji. Cały proces jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnej profesjonalnej wiedzy, a jedynie minimum rozeznania na temat opcji serwisu. Najpierw oczywiście trzeba zalogować się na portalu. Następnie wystarczy wejść na swoje konto i przejść do listy własnych znajomych, by odnaleźć właściwą osobę. Można skorzystać również z wyszukiwarki, gdzie należy wpisać odpowiednie nazwisko. Przy zdjęciu profilowym użytkownika widzimy oznaczenie „Znajomi”, które świadczy o tym, że osoba ta jest naszym znajomym na Facebooku. Po kliknięciu kursorem trzeba więc wybrać opcję „Usuń z listy znajomych”.

To wszystko. Użytkownik ten przestaje być powiązany z nami w serwisie. Jeśli mamy ustawione odpowiednio opcje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, osoba taka nie ma możliwości czytania zamieszczanych przez nas postów czy oglądania naszych zdjęć, a nawet pisania do nas wiadomości. Istnieje też drugi, nieco inny sposób. Po zalogowaniu się na Facebooku musimy wejść na konto wybranej osoby, z którą nie chcemy dłużej utrzymywać kontaktów w serwisie. W górnej części jej profilu widoczna jest ramka „Znajomi” (znajduje się ona na tzw. zdjęciu w tle). Trzeba więc ustawić kursor w tym miejscu, a gdy rozwinie się opcja „Usuń z listy znajomych”, wystarczy w nią kliknąć.

Czy znajomy dowie się o tym że go usunęliśmy z listy?

Czy znajomy dowie się o tym że go usunęliśmy z listy?Niektórzy mają jednak często wątpliwości, ponieważ obawiają się, jak dana osoba zareaguje na fakt, że została usunięta z listy. Trudno tu cokolwiek doradzić, bo wiele zależy od podejścia do takich kwestii. Zdarza się, że usunięty ze znajomych użytkownik w ogóle tego faktu nie zauważa (przynajmniej na początku). Serwis nie wysyła powiadomień na ten temat. Jeśli ktoś ma więc kilkuset znajomych i zostanie usunięty przez jednego z nich, wówczas niewielka szansa, że natychmiast zwróci na to uwagę. Oczywiście bywają wyjątki. Wszystko zależy tu od stopnia zażyłości w życiu prywatnym, ale też od zaangażowania w życie wirtualne.

Zablokowanie jako alternatywa dla usunięcia

Zanim zaczniemy myśleć, jak usunąć znajomego z FB, warto wziąć pod uwagę, że często przydatna jest również inna, dostępna na Facebooku funkcja. Dotyczy ona blokowania określonych osób. Użytkownik taki nie ma wówczas możliwości odszukiwania nas na portalu, pisania do nas, ponownego zapraszania nas. Traci zupełnie możliwość jakiejkolwiek interakcji. Trzeba też dodać, że zarówno usunięcie, jak i zablokowanie znajomego na Facebooku nie sprawi, że stajemy się dla niego całkowicie niewidoczni. Osoba taka może nadal czytać np. komentarze, które zostawiamy u innych osób, na tzw. „fanpejdżach” czy w grupach tematycznych. Może również próbować dostać się do nas poprzez wykorzystanie aplikacji (jak np. gry). Oczywiście skasowanie kogoś ze znajomości nie jest stałe. Jeszcze tego samego dnia możemy przywrócić go do naszej listy, ponownie wysyłając mu zaproszenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here