Teoretycznie sezon letni mamy już dawno za sobą, ale niektórzy ludzie wciąż nie wykorzystali swoich urlopów i dopiero zamierzają udać się na swoje relaksujące wakacje. Jeżeli ty też należysz do tych szczęśliwców, prawdopodobnie od dłuższego czasu planujesz cały swój wyjazd. Zacząłeś się już nawet do niego pakować i przyszykowałeś swoją walizkę z myślą o składaniu po kolei wszystkich ubrań. Jednak dostrzegłeś, że w połowę z nich nie jesteś w stanie się zmieścić. Największym twoim kompleksem jest duży brzuch, którego pokrywa ogromna ilość tkanki tłuszczowej, jakiej nie potrafisz ukryć nawet pod większymi rozmiarowo ubraniami. Starasz się jak możesz, ale plaża tak naprawdę pokaże, co robiłeś w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jeśli jednak masz jeszcze trochę czasu do swojego wakacyjnego wyjazdu, zawsze możesz już teraz sprawdzić, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha. I zastosować się do kilku prostych zaleceń, aby na swoich wczasach poczuć się lepiej i atrakcyjniej. To bardzo ważne, abyś z powodu tych kilku dodatkowych kilogramów nie rezygnował całkowicie z możliwości wylegiwania się na plaży i opalania swojego ciała, które delikatnie brązowe prezentowałoby się o niebo lepiej. Pomyśl więc, co możesz zrobić w ciągu tych paru tygodni, a pakowaniem samych rzeczy na wyjazd zajmij się później.

Uzbrój się w cierpliwość

Uzbrój się w cierpliwośćOczywiście musisz liczyć się z tym, że odchudzanie nie jest szybkim procesem. Teoretycznie gdybyś bardzo się postarał, mógłbyś zrzucić nawet kilkanaście kilogramów w przeciągu jednego miesiąca. Jednak wymagałoby to od ciebie zastosowania nieprzyjemnej głodówki. Na tak szybki spadek masy ciała mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby bardzo otyłe, mające do zgubienia kilkadziesiąt czy nawet ponad sto kilogramów. Jeśli sam więc z natury jesteś osobą dość szczupłą, a jedynym twoim problemem jest odstający i większy brzuch, będziesz musiał poświęcić znacznie więcej czasu na to, by ostatecznie się go pozbyć. Uzbrój się zatem w cierpliwość.

Nawet w przeciągu dwóch czy trzech tygodni jesteś w stanie zrobić wiele, ale nie licz na to, że po tym czasie twoja sylwetka stanie się idealnie proporcjonalna, a brzuch będzie niesamowicie płaski. Daj sobie trochę więcej czasu i postaraj się go po prostu jak najlepiej wykorzystać. Nie powinieneś zresztą próbować się odchudzać tylko dlatego, by jak najlepiej zaprezentować się na plaży podczas wakacji. Myśl długofalowo i spróbuj to zrobić po to, by już zawsze zachwycać swoją sylwetką i podczas następnego letniego wyjazdu bez żadnych kłopotów zmieścić się we wszystkie ubrania. O wagę warto zadbać z wielu powodów. Zdobądź więc silną motywację do odchudzania, a pokonasz każdą trudność, która stanie na twojej drodze do lepszej sylwetki.

Nie da się schudnąć tylko na brzuchu

Nie da się schudnąć tylko na brzuchuMusisz zdać też sobie sprawę z jeszcze jednego faktu na temat odchudzania. Nie da się bowiem schudnąć miejscowo. Jeśli ktokolwiek tak ci mówi, prawdopodobnie sam nie wie, że jest to kompletna bzdura. Próbując pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej z brzucha, automatycznie zaczynasz chudnąć na całym ciele. Równomiernie tracisz całą tkankę tłuszczową, a także pozbywasz się wyćwiczonych wcześniej mięśni. Coś za coś. Skoro chcesz mieć płaski brzuch, musisz pogodzić się z różnymi konsekwencjami. Niektórzy zresztą mają tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie w okolicach brzucha i z tego względu początkowo tracą kilogramy z ramion, ud czy łydek. Dopiero na samym końcu diety zauważają wyszczuplenie talii. Być może sam należysz do tego grona nieszczęśliwców.

Szczególną tendencję do odkładania się tłuszczu na brzuchu mają mężczyźni i stąd właśnie wzięło się powiedzenie „piwny brzuszek”. U kobiet z kolei tkanka tłuszczowa najczęściej przykrywa uda i biodra, dlatego też nawet panie o bardzo krągłych kształtach mogą się czasem pochwalić zachwycająco wąską talią. Nie porównuj się do innych. Jeśli będziesz się trzymać swoich nowych zasad żywienia, prędzej czy później pozbędziesz się większego brzuszka. Choćby nawet miało się to stać dopiero za kilka tygodni czy miesięcy.

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

A jak pozbyć się tłuszczu z brzucha przy pomocy aktywności fizycznej? Niestety nie jest to do końca możliwe. Gdybyś bardzo dokładnie przeszukał Internet, na pewno znalazłbyś w nim wiele programów treningowych, obiecujących ci sześciopak na brzuchu czy ultra wąską talię. O ile oczywiście zdołasz je ukończyć. Łatwowierne osoby dają się na to wszystko nabrać i codziennie katują swój brzuch. Wcale przy tym nie zauważając jakichś specjalnych zmian w jego wyglądzie. Z czego to wynika? Otóż ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza te siłowe, mogą wyłącznie przyczynić się do rozrostu mięśni brzucha, które wciąż jednak ukrywają się pod tkanką tłuszczową. Jeśli równocześnie nie stosuje się diety odchudzającej, mięśnie te mogą wręcz powiększać brzuch, gdyż znajdują się tuż pod samym tłuszczem. Oczywiście powinieneś wzmacniać swoje mięśnie i dobrze by było, abyś regularnie je trenował. Nie musisz jednak codziennie katować się kilkunastoma seriami brzuszków. One nic ci tak naprawdę nie dadzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here