Jeśli tak jak większość siedzisz na yt, to pewnie chcesz założyć kanał, albo komentować tak aby nie widziano, że to ty. To co jest głównie tu potrzebne to nazwa – inna, ciekawa, intrygująca, itd. Która będzie dla ciebie i twojego kanału/konta znakiem rozpoznawczym, wizytówką w tej społeczności, oraz kto wie może i pseudonimem, który będą wołali fani widzący cię na ulicy lub eventach. Przyjmijmy więc taką sytuację, że masz już kanał, ale jego nazwa to nie to, prawda? Tak jak wyżej było wspominane, chcesz/ potrzebujesz nowej, lepszej, takiej swojej własnej. Uznajesz więc, że to ten czas. Można zabrać się za ten poważny poniekąd krok. Wchodzisz na YouTube.com, widzisz cały pulpit, ewentualnie klikniesz w swój kanał, przejrzysz… pomyślisz… no, ale nie wiesz. Nie widzisz na kanale przy nazwie żadnego przycisku z ołówkiem czy innym przyborem do pisania… I tu pojawia się pytanie – jak zmienić nazwę na yt? Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje, uwierz na słowo pisane.

Jak zmienić nazwę na yt?

Po kolei (aby było łatwo zapamiętać):

  1. Jak zmienić nazwę na yt?Wchodzimy na nasze okienko ze zdjęciem (lub nie) profilowym. Tam klikając mamy opcję „Ustawienia”.
  2. Przeniesiemy się w dział „Konto”, a tam mamy „Twój kanał w YouTube”. Widzisz? Świetnie. Obok swojej aktualnej nazwy będzie podkreślone – „Edytuj w Google”. Jeśli klikniesz to idziemy dalej.
  3. Przenosi nas znowu (wiem, trochę pogmatwane, ale spokojnie, to wciąż proste). Pojawia się przed nami nasze zdjęcie(lub nie) oraz nazwa – imię, nazwisko, pseudonim i pytanie jak wyświetlać naszą nazwę. Teraz to co napiszesz zależy od ciebie.
  4. Gdy już skończysz wymyślać nazwę gwiazdy youtuba, klikasz na – ok – i to w sumie tyle. Zapisuje ci się automatycznie.

Jednak pamiętaj, że ta nazwa obowiązuje nie tylko w serwisie YouTube, ale na całym zestawie kont Google. Oznacza to, że jeśli masz bloga – tam też zmieni się nazwa, Gmail – oczywiście też, itd. Dodatkową ciekawostką/informacją jest to, że nazwę konta google – czyli też tego wszystkiego co wyżej wymienione – można zmienić tylko 3 razy wciągu 90 dni.

Teraz na koniec w wielkim skrócie:

Okienko profilu -> „Ustawienia” –> Dział „Konto” -> „Twój kanał w YouTube” -> „Edytuj w Google” –> Wpisanie nowej nazwy -> Wybór jak nazwa ma się wyświetlać -> „Ok”

Zmiana nazwy na Youtube, mimo, że trochę pogmatwana – przez ciągłe przenoszenie od strony do strony – jest naprawdę prosta i szybka. Prawda? Mając już nową nazwę, można zacząć swoją „karierę” na Youtube, czyż nie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here