Dokumenty PDF to jeden z najbardziej rozpowszechnionych formatów w jakich ludzie na całym świecie wymieniają się ludzie na całym świecie. Bez względu na to, czy wysyłasz ważne biznesowe dokumenty, aplikacje o interesującą posadę lub po prostu coś ważnego, chętnie wybierzesz właśnie ten format, bo jest on gwarancją, że odbiorca zobaczy dokładnie taki sam dokument. Czasem jednak taki dokument będzie zbyt duży i wówczas może nie zostać przesłany, ze względu na ograniczenia kont pocztowych lub tych wbudowanych w komunikatory internetowe. W jaki sposób zmniejszyć rozmiar pdf?

Jak zmniejszyć rozmiar PDF?

Jak zmniejszyć rozmiar PDF?Najłatwiejszą metodą zmniejszania wielkości wszystkich rodzajów plików, także i tych zapisanych w formacie pdf, jest skorzystanie z któregoś z dostępnych na rynku kompresorów danych. Przy pomocy tego rodzaju powszechnie dostępnego oprogramowania w bardzo krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku będziesz w stanie wydatnie zmniejszyć całkowitą wielkość swojego pliku. Wiele z tych programów jest dostępnych na zasadzie wolnego oprogramowania, więc skorzystanie z tego rodzaju rozwiązania nie niesie za sobą żadnych dodatkowych wydatków, co również przemawia za wyborem właśnie tego rozwiązania.

Jest też jednak jedno zagrożenie, wynikające z podjęcia decyzji o skorzystaniu z oprogramowania kompresującego rozmiar dowolnych plików. Tym zagrożeniem jest z całą pewnością fakt, iż musisz sobie zdawać sprawę z tego, że odbiorca będzie musiał skorzystać z tego samego lub podobnego oprogramowania do tego, by się dostać do treści otrzymanego drogą elektroniczną dokumentu. Jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę, może okazać się, że spowodujesz więcej pracy osobie jakiej wysłałeś swoje dokumenty.

Można oczywiście zapobiec tego rodzaju przykrym niespodziankom

Dziś, w końcu drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku, nie ma wątpliwości, że znajdziesz przy pomocy swojej ulubionej wyszukiwarki internetowej rozwiązanie o którym mowa. Chodzi o to, że istnieją dziś programy dostępne online, z poziomu przeglądarki, które są w stanie w bardzo krótkim czasie zmniejszyć rozmiar twojego dokumentu. Nie musisz już głowić się jak zmniejszyć rozmiar pdf, po prostu odpowiedni program, dostępny online, zrobi to za ciebie w ciągu zaledwie kilku sekund.

Tego rodzaju rozwiązanie pozwala też na oszczędność czasu, bo programy tego rodzaju nie wymagają żadnej instalacji. Po prostu zaznaczasz odpowiedni plik i już po chwili masz go gotowego do wysłania na własnym dysku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here