Czasami życie stawia nas w różnych w trudnych sytuacjach. Możemy na przykład poszukiwać kontaktu z osobą, z którą dawno nie mieliśmy do czynienia. Taka sytuacja potrafi nas załamać, kiedy pomimo faktu, że żyjemy w XXI wieku, nie potrafimy dotrzeć do takiej osoby. Jak znaleźć numer telefonu? Jak znaleźć kontakt z osobą, której poszukujemy. Możliwości jest wiele, ale czy któraś okaże się skuteczna – nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach poznaliśmy daną osobę.

Jak znaleźć numer telefonu do dawnej przyjaciółki?

jak znaleźć numer telefonuJeżeli szukamy koleżanki ze szkolnych lat, najrozsądniejszym wyjściem jest skontaktowanie się z innymi osobami z danej miejscowości lub szkoły lub klasy. Być może któraś z tych osób posiada namiary na osobę, której poszukujemy. Zawsze trzeba brać pod uwagę taką możliwość, że osoba której szukamy, może nie chcieć mieć z nami kontaktu. Wszystko zależy od obecnego stanu jej życia. To, że kilkadziesiąt lat temu była to nasza najlepsza przyjaciółka, wcale nie oznacza, że dzisiaj jest to ta sama osoba co kiedyś. Trzeba o tym pamiętać i być przygotowanym na różne ewentualności. Dzisiaj bardzo ważna jest także pytanie o innych ludzi na portalach społecznościowych. Warto jednak być bardzo ostrożnym w tym temacie, ponieważ możemy nawet być posądzani o stalking, jeżeli będziemy nachalnie pytać o daną osobę jej znajomych.

Nie każdy chce, aby go odnaleziono

Każdy dorosły człowiek ma prawo zniknąć i nie życzyć sobie kontaktu ze swoją rodziną i znajomymi. Oczywiście inna sprawa jest taka kiedy ten człowiek posiada zobowiązania wobec innych ludzi. Zobowiązania alimentacyjne czy zobowiązania wobec komornika a nawet niespłacona pożyczka wobec przyjaciela zupełnie zmienia postać rzeczy. Taka osoba może ukryć swój nowy adres i nie kontaktować się z nikim, ale swoje zobowiązania musi spłacać. Wiele dramatycznych historii zniknięć ludzi ma związek z czasami wojny. W wielu rodzinach pozostała niezagojona rana, ponieważ kto się zniknął i nie ma z nim kontaktu. Czasami rodzina lata szukała takiej osoby, jednak bezskutecznie. Warto zdawać sobie sprawę, że takie niezagojone rany mogą przejść na następne pokolenia. Cierpią na tym dzieci, wnuki i kolejne pokolenia.

Poszukiwanie numeru telefonu

Znalezienie numeru telefonu do danej osoby, której szukamy, nie jest zatem sprawą prostą. Trzeba uświadomić sobie, że pod względem prawnym nie możemy za wiele zdziałać jako osoby prywatne. Zupełnie inne możliwości poszukiwania numerów telefonów na policja czy prokuratura. Jednak absolutnie organy ścigania nie zajmują się tym na wniosek prywatnej osoby. Aby tak się stało muszą zaistnieć poważne przesłanki. Wiele ludzi każdego roku znika i takie osoby często nie życzą sobie kontaktu z rodziną nawet kiedy zostaną namierzeni przez policję. Takie beztroskie zachowanie czyli zniknięcie i niepowiadomienie rodziny o swojej decyzji generuje duże koszty poszukiwań. Bez wahania zatem możemy określić takie zachowanie jako totalnie bezmyślne. O ile oczywiście nie stoją za tym zaburzenia psychiczne, które zupełnie zmieniają postać rzeczy.

Prawo do bycia zapomnianym

Znikają zarówno ludzie młodzi jak i starsi. Często powodem zniknięć ludzi młodych jest konflikt w domu rodzinnym. Z kolei ludzie starsi często cierpią na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne i nie pamiętają swojej tożsamości. W związku z tym może zdarzyć się sytuacja, że wyjdą na spacer z rodzinnego domu i nie będą mogli wrócić do niego, ponieważ zupełnie nie będą pamiętać co się z nimi dzieje i kim w ogóle są. Wielu starszych ludzi jest załamanych takim stanem rzeczy i samą świadomością, że takie coś może im się przydarzyć.

Ludzie młodzi nie potrafią rzetelnie i sprawiedliwie ocenić swojej sytuacji w domu, kierują nimi hormony. Czasy nastoletnie bywają bardzo trudne dla wielu młodych ludzi. W tym wieku bardzo łatwo o pomyłkę i zniszczenie sobie życia poprzez ucieczkę z domu i nieutrzymywanie kontaktu z bliskimi. Dla bliskich tego typu sytuacja jest ogromną tragedią i ciosem. Cios w samo serce potrafi nawet zabić babcię czy dziadka.

Osoby zaginione

jak znaleźć numer telefonuOczywiście każdy dorosły człowiek jest wolny i ma prawo decydować o sobie i ma prawo również w każdej chwili opuścić dom rodzinny i nikomu nie musi tłumaczyć się z tej decyzji. Wypadałoby jednak uczciwie postawić sprawę i w porę poinformować rodzinę, aby nie wstrzymali poszukiwań. Dzięki temu policja będzie mogła zająć się innymi sprawami. Zaginięcia ludzi to fascynujący temat. Oczywiście jest to temat bardzo straszny i dramatyczny, ale jednak fascynujący. Co roku ginie wiele dzieci, młodzieży, osób dorosłych i osób starszych. Wiele z takich zniknięć to po prostu morderstwa, których dopuścili się bliscy danych ludzi.

Najbardziej fascynujące są sprawy, w których nie znaleziono ciała ofiary, a i tak dochodzi do procesu sądowego, w którym ktoś zostaje oskarżony. W takiej sytuacji trzeba bardzo wielkiej rozwagi sądu i organów ścigania, aby nie zrobić komuś krzywdy. Najbardziej dramatyczne są chyba zaginięcia dzieci – nie wiadomo czy nie padły ona ofiarą pedofili lub innych zwyrodnialców. Wydaje się to niemal niemożliwe i niesamowite, że w XXI wieku ktoś przepada bez śladu. Przecież wszędzie jest monitoring, są kamery, telefony komórkowe i tak dalej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here