Wiele kobiet zarówno tych starających się o ciążę, jak i tych, które wolałyby w niej na chwilę obecną nie być, zadaje sobie pytanie, jak zrobić test ciążowy, aby jego wynik był zgodny z prawdą? W każdej aptece oraz coraz większej ilości drogerii i marketów znajdziemy testy ciążowe, do samodzielnego wykonania w domu.

Jak zrobić test ciążowy?

Jak zrobić test ciążowy?Wszystkie działają na podobnej zasadzie, mają bowiem za zadanie wykryć w moczu kobiety obecność gonadotropiny kosmówkowej, jeśli takowa się pojawia, test sygnalizuje to pozytywnym wynikiem. Wśród testów ciążowych do domowej diagnostyki, znajdziemy testy paskowe, strumieniowe oraz płytkowe. Aby wykonać test paskowy, należy zebrać niewielką próbkę moczu, zanurzyć w niej pasek testu do wskazanego poziomu, i odczekać na wynik kilka minut. Dwie kreski na teście z reguły oznaczają ciążę. Test ciążowy strumieniowy, wykonujemy nieco inaczej aniżeli ten paskowy. Wskazaną na teście końcówkę, umieszczamy pod strumieniem moczu na kilka sekund. Po czym odkładamy test i oczekujemy przez kilka minut na jego wynik.

W aptekach zakupimy jeszcze testy ciążowe płytkowe. Są to jedne z najbardziej popularnych testów, w swym składzie zawierają płytkę, która posiada dwa okienka i pipetkę służąco do umieszczenia kilku kropli moczu na teście. Mocz trzeba pobrać do suchego pojemniczka i jednym zgrabnym ruchem zaciągnąć go w pipetę, po czym umieścić kilka kropli w okienku testującym. Po kilku minutach w okienku służącemu do odczytu wyniku pojawi się odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy w ciąży czy też nie.

Warto ściśle trzymać się instrukcji

Warto pamiętać, żeby wykonując test ciążowy trzymać się ściśle instrukcji, zaleconej przez producenta. Do wykonania testu ciążowego, najlepiej nadaje się mocz poranny, ponieważ jest najbardziej skoncentrowany. Testy domowego użytku są jednorazowe i po ich wykonaniu powinny być wyrzucone do kosza. Testy ciążowe powinny być wykonywane w terminie spodziewanej miesiączki lub kilka dni po nim. Jeśli wykonamy test ciążowy wcześniej, jego wynik może być niemiarodajny. Poza testami domowego użytku możemy również wykonać test ciążowy z krwi, wykonamy go w laboratorium. Jego wynik jest najdokładniejszy i za jego pomocą możemy wykryć ciążę już nawet tydzień po zapłodnieniu. Kiedy otrzymamy pozytywny wynik testu ciążowego, będzie to znak, że w naszym organizmie rozwija się nowe życie. Koniecznie udajmy się do lekarza ginekologa, w celu potwierdzenia, że ciąża rozwija się prawidłowo i uzyskania zaleceń na te szczególne kolejne miesiące życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here