Praktycznie każdy w mniejszym lub większym stopniu ma do czynienie z komputerem. Większość osób czynnie, praktycznie codziennie korzysta z komputera i internetu. Czasami komputer odmówi nam posłuszeństwa, kolokwialnie mówiąc zawiesi się. Co wtedy robimy? Resetujemy go!

Jak zresetować komputer?

Jak zresetować komputer?W komputerach stacjonarnych znajduje się specjalny przycisk do resetu. Naciskamy go i komputer włącza się od nowa. Natomiast w laptopach trzeba przytrzymać przycisk włączenia 10 sekund. Laptop wyłączy się i trzeba ponownie go włączyć tym samym przyciskiem. Osoby, które nie wiedzą jak zresetować komputer przenośny czasami po prostu wyjmują z niego baterię. Można i tak, ale po co skoro jest prostszy sposób.

Jeżeli miałeś kiedyś taki przypadek i nie wiedziałeś jak zresetować komputer, to mogłeś po prostu zapytać znajomego informatyka, kolegów albo poczytać w internecie informacje jak dokonać resetu komputera stacjonarnego, a jak laptopa. Także w magazynach dotyczących komputerów, nowinek technologicznych można natknąć się na informację jak zresetować komputer albo jak włączyć go na nowo po problemach technicznych.

Warto wiedzieć takie rzeczy, które są w gruncie rzeczy dosyć proste, aby nie trzeba było korzystać za każdym razem z usług informatyka. Czasami nie wiedząc jak zresetować komputer możemy, to zrobić w jakiś sposób niewłaściwy albo niebezpieczny dla plików znajdujących się w komputerze i wtedy będziemy potrzebowali pomocy profesjonalisty. Powinniśmy jednak wystrzegać się takich sytuacji, bo wtedy przez jakiś czas będziemy musieli rozstać się z naszym ukochanym komputerem. Oczywiście, tylko na czas naprawy.

Informacja jak zresetować komputer często przydaje się w miejscach takich jak biblioteki czy kafejki internetowe, gdzie z komputerów korzysta duża liczba osób i często komputery mają problem z poprawnym i szybkim działaniem

Czasami warto taki sprzęt zresetować, aby działał poprawnie. Warto, to zapamiętać jak będzie następnym razem w bibliotece i będziecie się denerwować z powodu wolnego komputera.

Skoro już wiecie jak zresetować komputer w sposób poprawny, to teraz możecie już śmiało doradzać innym w takich sytuacjach, a jak wiemy często zdarzają się sytuacje, że sprzęt zawodzi i trzeba go zresetować. Pamiętajcie tylko o tym, aby zawsze resetować laptop w sposób poprawny i bezpieczny, czyli nie wyjmujemy baterii, tylko używamy do tego przycisku włączania komputera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here