Urządzanie siłowni, zarówno tej domowej, jak i profesjonalnej wiąże się z zakupem sprzętu sportowego oraz akcesoriów. Profesjonalny sprzęt należy do urządzeń ciężkich, a wykonywany na nim trening jest zazwyczaj dość intensywny.

Bardzo często podczas wykonywania ćwiczeń dochodzi do sytuacji, że sprzęt przesuwa się po podłodze, jest to mało komfortowe, a w dodatku w ten sposób łatwo można uszkodzić powierzchnię, na której sprzęt się znajduje. Aby zapobiec zniszczeniom, należy zainwestować w specjalne maty amortyzujące.

Jakie właściwości ma mata amortyzująca?

Maty amortyzujące na siłownie mogą mieć postać puzzli, paneli, a także tradycyjnych dywaników. Zazwyczaj wykonane są z materiałów wysokiej jakości, wytrzymałych i odpornych na odkształcenia, takich jak: kauczuk naturalny, kauczuk syntetyczny, pianka EVA, polietylen oraz tworzywa wzmacniane.

Maty amortyzujące posiadają przede wszystkim właściwości tłumiące drgania. Co ma znaczenie, jeżeli trenujemy w mieszkaniu. Dzięki takiej macie, sąsiedzi nie będą narzekać. Dodatkową funkcją takich mat jest ochrona posadzki przed uszkodzeniami. Przesuwające się sprzęty, podczas użytkowania, czy upadające ciężary, mogą z łatwością uszkodzić podłogę. Maty do siłowni, świetnie stabilizują sprzęt sportowy. Ustawione na takiej macie przyrządy, nawet podczas bardzo intensywnej aktywności pozostają na swoim miejscu.

Bardzo ważne jest również to, żeby podłoga w siłowni była łatwa do utrzymania w czystości, elastyczna, a także odporna na uszkodzenia, jak i ścieranie.

Maty amortyzujące, czym się różnią poszczególne rodzaje?

Zastosowanie mat amortyzujących

Fitness, mata stanowi doskonałe rozwiązanie do sal dla treningów grupowych z wykorzystaniem ćwiczeń aerobowych. Zadaniem maty jest zapewnienie dobrej izolacji termicznej. Dzięki swoim właściwościom, jest odporna na uderzenia i ścieranie.

Pod ciężary, taka mata ma gładką powierzchnie, antypoślizgową, doskonale stabilizuje sprzęt. Gdy dojdzie do upadku sztangi, podłoga się nie zniszczy, mata świetnie amortyzuje.

Na siłownię, mata zapewnia komfort wykonywania ćwiczeń fitness. Powierzchnia jest gumowa, co sprawia że ma właściwości antypoślizgowe, tłumi hałas i drgania.

Przeczytaj też: http://www.fajnaoferta.pl/maszyny-silowni-ktore-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here