Mikroapartamenty zyskują w Polsce coraz większą popularność. Dodatkowo, mogłoby się wydawać, że ten rosnący trend zawitał na rodzimym rynku nieruchomościami. Czym dokładnie są mikroapartamenty? Czy warto jest zainwestować? W dzisiejszym artykule, postaramy się odpowiedzieć na te nurtujące pytania! Jesteście ciekawi? 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/mikroapartamenty-czym-sa-i-czy-to-przyszlosc-rynku-nieruchomosci/ 

Czy da się mieszkać w mikroapartamentach? 

Zastanawiając się nad całą ideą mikroapartamentów przyczyny założenia możemy domyślić się że mają one wykorzystywać najbardziej optymalnie małe pomieszczenia. Na małej powierzchni ma zmieścić się kuchnia, łazienka oraz sypialnia. Nie ma w tym nic złego, ponieważ ludzi jest coraz więcej, a przestrzeni coraz mniej. Mikroapartamenty są rozwiązaniem dobrym na wynajem, który jest jedynie tymczasowy, niż na zamieszkanie na stałe. 

Sam pomysł na mikroapartamenty zrodził się w 2018 roku, kiedy sensacje w internecie wywołał włoski architekt Marco Pierazzi przeznaczając powierzchnia 7,2 m2 na mikroapartament, który zaspokoi wszystkie potrzeby mieszkaniowe. Było w nim gdzie spać, jeść oraz umyć się. Był on wyposażony we wszystkie potrzebne do tych czynności udogodnienia. 

W Azji mikroapartamenty stały się już swoistym standardem. Klientów przyciągnęła głównie cena wynajmu. Tą drogą poszli również polscy inwestorzy, ponieważ w naszym kraju również zaczęły pojawiać się ogłoszenie oferujące mikro apartamenty do wynajęcia. 

Jaka jest cena mikroapartamentów w Warszawie? 

Warszawa to miejsce, gdzie zjeżdżają się głodni sukcesu młodzi ludzie z całego kraju. Wielu z nich jednak posiada utrudniony start ze względu na często duże ceny wynajmu mieszkań czy pokoi. Mikroapartamenty znalazły więc swoją niszę klientów, których nie stać było na wynajęcie mieszkania, a nie chcieli wynajmować jedynie pokoju czy starodawnej kawalerki. 

Warszawskie mikroapartamenty zachęciły swoją cenę. Miesięczne wynajem nie przekracza kwoty 1000 zł. Z drugiej strony tak mała powierzchnia z pewnością nie będzie dobra dla osób z klaustrofobią. Należy zadać sobie również pytanie, jak długo zamierzamy w takim mikroapartamencie mieszkać. Kilka miesięcy czy nawet rok może okazać się całkiem komfortowe, jednak z czasem tak mało powierzchnia może zacząć przytłaczać. 

Zobacz też: http://www.fajnaoferta.pl/pozytywne-myslenie-pomaga-biznesie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here