Cieszy Cię kolor Twojego samochodu i chciałbyś, aby pozostał taki jak najdłużej? Koniecznie zadbaj o jego lakier. Jak to zrobić? Jest kilka kroków, o których powinieneś pamiętać. Dbanie o lakier samochodowy powinno być na liście Twoich priorytetów, jeśli zależy Ci na tym, aby samochód służył Ci jak najdłużej i jak najdłużej dawał frajdę z jeżdżenia.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/jak-dbac-o-lakier-samochodowy-poradnik/

Dbamy o lakier samochodowy – najczęściej popełniane błędy

Aby odpowiednio dbać o lakier samochodowy, trzeba przede wszystkim wyrobić sobie pewne nawyki i na nich się koncentrować, jeśli chcemy, aby nasze auto jak najdłużej wyglądało jak nowe. Jakie błędy popełniamy w tej sprawie najczęściej? Przede wszystkim zbyt rzadko odwiedzamy myjnię samochodową. Powinniśmy to robić przynajmniej raz w tygodniu. W przeciwnym razie lakier będzie mało odporny na warunki zewnętrzne. Ta informacja powinna być szczególnie istotna dla właścicieli pojazdów, które garażowane są na zewnętrznych parkingach. Jeśli nie dbacie o lakier regularnie, musicie się liczyć z tym, że szybko pojawią się odpryski, a niewielkie zadrapanie będzie was kosztować sporą sumę.

Poza tym, jeśli garażujemy lub parkujemy samochód na zewnątrz, często zapominamy o tym, aby szybko usuwać ptasie odchody. Tymczasem zawierają one substancje żrące, które mogą niszczyć lakier samochodowy. Im dłużej na nim zalegają, tym większa szkoda i tym gorsze dla nas konsekwencje. Równie szkodliwa jest spadź, która wiosną zalega na samochodach zaparkowanych pod lipami. Wielu kierowców nie jest tego świadomych i ignoruje lepką substancję, pokrywającą ich samochody. Może ona jednak wtopić się w farbę w świetle słonecznym. Bez fachowej naprawy, samodzielnie nie usuniemy takiej szkody.

Dbamy o lakier samochodowy – o czym pamiętać?

Kiedy decydujesz się na profesjonalne dbanie o swój lakier samochodowy, na samym początku wybierz dobrą myjnię – taką, do której będziesz wracał i będziesz czuł, że dzięki dostępnym na niej sprzętom Twoje auto jest dobrze zadbane. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy myjnia sama w sobie jest czysta i zadbana. W przeciwnym razie, zabrudzone piaskiem szczotki czy ścierki mogą uszkodzić lakier, zamiast odpowiednio go wyczyścić. Zwróć uwagę również na to, czy nitki nylonowe szczotek są rozdarte lub kruche. Jeśli tak, radzimy nie korzystać z takiej myjni. Zbiera się w nich brud, który również może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Gdy już znajdziesz myjnię, która Ci odpowiada, po umyciu auta koniecznie nałóż na lakier wosk. Uszczelni on lakier i uchroni przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Jak często woskować samochód? Jeśli widzisz, że deszcz spływa po nim normalnie, nie musisz tego robić często. Jednak obowiązkowe powinno być woskowanie samochodu na wiosnę i przed zimą.

Zobacz też: http://www.fajnaoferta.pl/urzadzic-lazienke-duchu-zero-waste/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here