Peeling solny jest doskonałym przygotowaniem skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jego działanie sprawia, że ciało jest nawilżone, a martwy naskórek złuszczony. Czym się różni od peelingu kawowego, lub tego z użyciem cukru? Peeling z wykorzystaniem soli jest nieco delikatniejszy od wspomnianych wcześniej produktów. Nie zaleca się stosowania go na podrażnione ciało. Jakie właściwości posiada ten magiczny produkt? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/peeling-solny/

Działanie peelingu solnego

Do jego działań zalicza się głębokie oczyszczenie skóry, nadanie jej blasku. Dodatkowo peeling złuszcza naskórek, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów oraz usuwa martwe komórki naskórka oraz zabrudzenia. Peeling również dotlenia i poprawia krążenie. Ponadto jest świetnym produktem do walki z celulitem. Warto także przyjrzeć się nieco bliżej kluczowemu składnikowi, czyli soli. Działa ona przeciwzapalnie i odkażająco. Taki produkt możemy stosować w miejscach, które są szczególnie narażone na zrogowacenie, zaliczają się do nich np. pięty, kolana i łokcie.

Jak często stosować peeling solny? 

Zależy to przede wszystkim od tego, jak wygląda nasza skóra oraz od tego jak pielęgnujemy swoje ciała. Ważne jest to, aby nie przesadzać z częstotliwością.Lepiej postawić na regularność niż częstotliwość. Efekty będziesz w stanie zobaczyć już po kilka stosowaniach. Peeling możesz wykonać również samodzielnie. Zrobisz go w domowym zaciszu w zaledwie kilka minut. Jest naprawdę banalnie prosty w wykonaniu.

Peeling solny – jak go zrobić krok po kroku

Do jego wykonania w domu naprawdę nie potrzebujesz wielu składników. Jak sama nazwa wskazuje głównym jego elementem jest sól. Jest ona niezbędna do stworzenia produktu. Łączymy ją razem z olejkiem kokosowym, masłem shea lub oliwką dla dzieci. Dodatkowo możesz dodać aromaty, który sprawia, że poczujesz odprężenie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here