Zastanawiając się nad zmianą branży, warto jest rozważyć działy IT. Praca w zawodach związanych z programowaniem jest nie tylko przyszłościowa, ponieważ wszystko w dzisiejszych czasach jest skomputeryzowany, ale i dobrze płatna. Nie będzie to jednak zawód dla każdego. Co w przypadku osoby, która wiele lat pracowała w innym zawodzie, ale ma chęci zmiany swojego życia zawodowego? Czy da się zostać programistą bez studiów? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-zostac-programista-przydatne-wskazowki/ 

Programista – czy żeby zostać programistą potrzebne są studia? 

Czy mogę zostać programistą bez studiów? Jest to chyba najczęściej pojawiające się pytanie w kwestii rozpoczęcia pracy na tym stanowisku. Osoby chcące zająć się kodowaniem, zastanawiają się, czy potrzebne są do tego studia kierunkowe. W kontekście pracy programisty pojawia się również pytanie dotyczące znajomości matematyki. W obu przypadkach odpowiedź brzmi nie. Nie trzeba skończyć studiów, żeby zostać programistą, a także do pracy nie będzie nam potrzebna matematyka na najwyższym poziomie.

Dużo ważniejszy w pracy programisty jest analityczny umysł oraz zdolność do logicznego myślenia. Ogromne znaczenie ma również chęć rozwoju i stałej nauki. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że koder jest kimś, kto musi przyswajać nową wiedzę non-stop. Bez tego, ani rusz. 

Jak uczyć się programowania? 

Przy założeniu, że swoje studia ukończyliśmy już dawno temu oraz chcemy zmienić swoją branże, mamy dwie podstawowe możliwości. Pierwszą z nich jest kurs wprowadzony przez kilka miesięcy. Jest to tak zwany budkę w, który bez problemu możemy łączyć z pracą oraz codziennym życiem. Takie kursy są oczywiście płatne. Oferują bardzo konkretne umiejętności, które nabywamy po ukończeniu kursu. Nierzadko ma on również gwarancję pracy. Kursy zależą przede wszystkim od zakresu nauki, ale również języka programowania. 

Darmowe kursy i tutoriale w internecie 

Darmowe kursy oraz poradniki w internecie to również sposób na zdobycie umiejętności, które pozwolą nam na znalezienie pracy jako programista. Przy własnym zaangażowaniu można w taki sposób zostać cenionym specjalistą. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie zarówno kursu płatnego, jak i dodatkowego darmowego kształcenie się przez Internet. 

Zobacz też: http://www.fajnaoferta.pl/najwazniejsze-rozwoju-osobistym/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here