Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe a wraz z nimi wszelkie zimowe szaleństwa. Jednak, aby nasze zimowe zabawy stanowiły naprawdę dobre wspomnienie, musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Narty – sport numer jeden podczas ferii

Jaki sport przede wszystkim wybieramy w ferie? Oczywiście jest to jazda na nartach! Każdego roku całe rodziny wybierają się w góry, aby poprzez aktywność jaką jest jazda na nartach odpocząć i przygotować się na kolejny semestr codziennych wyzwań. Część osób decyduje się na jazdę na snowboardzie.

Wypadki podczas jazdy na nartach

Trzeba jednak zawsze mieć na uwadze to, że niestety jazda na nartach czy na snowboardzie może nieść ze sobą przykre wypadki. Część z nich do dość zwyczajne naciągnięcia ścięgien, skręcenie kostki, siniaki, obicia. Czasem jednak dochodzi do groźniejszych wypadków – złamań, wstrząśnienia mózgu, pęknięcia śledzony czy zerwania więzadeł. Co istotne – te wypadki nie zdarzają się tylko i wyłącznie tym osobom, które ryzykownie jeżdżą, wykraczają poza szlak itp. To może spotkać nawet osoby jeżdżące spokojnie, od wielu lat, posiadające doświadczenie i dobry sprzęt.

Ubezpieczenie na wyjazd narciarski – konieczność

Dlatego też warto naprawdę zadbać o ubezpieczenie na narty czy na inny zimowy wyjazd. Co nam da taki pakiet ubezpieczeniowy zima? Otóż przede wszystkim mamy zagwarantowaną szybką pomoc medyczną, w tym transport helikopterem czy pomoc ratowników. Ponadto oczywiście otrzymujemy odszkodowanie i pomoc w rehabilitacji. Miejmy na uwadze, że dopóki nic się nie dzieje, to najczęściej mamy wrażenie, że przecież wypadek tyle nie kosztuje. Dopiero jeśli coś złego się wydarzy, doceniamy to, że nie musimy martwić się finansową stroną transportu, natychmiastowej opieki medycznej czy rehabilitacji oraz kosztów poniesionych z tytułu czasowej niezdolności do pracy.

Ubezpieczenie na narty zagranicą

Coraz częściej i chętniej wybieramy się obecnie na różnego rodzaju zagraniczne wojaże. Nasze zwykłe stoki nieraz już nam nie wystarczają i wybieramy się w Alpy francuskie, niemieckie, austriackie czy włoskie a nieraz nawet i dalej, poza Europę. Tutaj już ubezpieczenie na wyjazd narciarski to absolutna podstawa. W żadnym razie nie możemy polegać na samych kartach EKUZ – tu bowiem sami będziemy musieli płacić za transport, które potrafi kosztować setki tysięcy oraz za leczenie, które również nie jest tanie, a także za drogą akcję ratunkową. Zdecydowanie lepiej jest wybrać jedno z ubezpieczeń na narty i zapłacić koło stu złotych z groszami niż potem stracić majątek życia albo i nawet zdrowie.

Najlepszy pakiet ubezpieczeniowy ZIMA

Pozostaje jedno pytanie – jak zdecydować, który pakiet ubezpieczenia na wyjazd narciarski będzie najlepszy? Otóż przede wszystkim nie wybierajmy na chybił trafił. Trzeba dokładnie zajrzeć, co obejmują dane pakiety ubezpieczeniowe ZIMA, jak definiują jazdę wyczynową, ryzykowną, do jakich sum nas zabezpieczają, czy mają włączone koszty akcji ratowniczej i poszukiwawczej, transportu do Polski itp. Sprawdźmy też opinie o poszczególnych firmach ubezpieczeniowych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here