W przypadku gdy na dodatkową pielęgnację skóry, w tym i zabiegi na cellulit, ma się co najwyżej kilka czy kilkanaście minut w ciągu dnia, należy wybierać rozwiązania, które nawet w tak krótkim czasie dadzą znakomite efekty. Wybór może być tylko jeden. Masaż szczotką na sucho zadziała dużo lepiej od wszelakich kremów, balsamów i mleczek.

Podstawowe właściwości masażu

Masaż przeprowadzany na suchej skórze wpływa pozytywnie na jej ogólną kondycję. Wyraźnie ją ujędrnia i sprawia, że z czasem zaczyna się ona delikatnie napinać, co daje piękny efekt wygładzonego i odmłodzonego ciała. Wszelkie kosmetyki nałożone na skórę po przeprowadzonym masażu będą w stanie dużo lepiej w nią wniknąć i efektywniej na nią zadziałać.

Wiele osób zwraca uwagę na antycellulitowe właściwości masażu na sucho, mogące się równać z właściwościami specjalistycznych zabiegów na cellulit. Walka z pomarańczową skórką za sprawą takiej szczotki okaże się dużo łatwiejsza. Masaż w połączeniu ze zmianą codziennej diety oraz ćwiczeniami fizycznymi da naprawdę świetne efekty.

Proste zastępstwo dla mechanicznych peelingów

Masażem na sucho, przeprowadzanym bez użycia jakichkolwiek produktów kosmetycznych, śmiało można też zastąpić wszelakie kosmetyki peelingujące, takie jak żele z mikro drobinkami czy też specjalne kremy zawierające ścierające substancje.

Szczotka działa lepiej niż niejeden zabieg na cellulit i niejeden drogi peeling. Rewelacyjnie radzi sobie ze złuszczaniem martwego i zrogowaciałego naskórka. Jest w stanie usunąć go całkowicie w ciągu kilku minut, pozostawiając skórę gładką i lśniącą. Taki masaż przy użyciu szczotki zaleca się wykonywać zwłaszcza przed depilacją, najlepiej dzień lub dwa dni przed planowanym zabiegiem, by umożliwić skórze swobodną regenerację.

Koniec z wrastającymi włoskami

Z masażem na sucho kojarzone są przede wszystkim zabiegi na cellulit, ale jest on również jednym z lepszych sposobów na uporanie się z problemem wrastających włosków. Nareszcie skóra tuż po depilacji zyska idealną gładkość. Masaż szczotką pozwoli uniknąć zarówno wrastających włosków, jak i obrzęków czy krost, które niestety dość często przytrafiają się paniom po goleniu.

Szczotka do masażu na sucho zapobiegnie również gromadzeniu się wody pod skórą. Korzystnie wpłynie na krążenie i zwiększy przepływ limfy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here