W ofercie coraz to większej liczby przeróżnych armatorów znajduje się czarter jachtów w Chorwacji. Czy rzeczywiście warto skorzystać z takiej opcji? Czy taka przygoda rzeczywiście jest tak wspaniała, jak to opisują foldery? Oczywiście, że tak. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze zalety czarteru jachtów w Chorwacji…

1) Chorwacja – piękny kraj

Przede wszystkim – no właśnie Chorwacja to.najzwyczajniej w świecie naprawdę piękny kraj mający wiele do zaoferowania turystom zarówno lądowym jak i morskim. Mówiąc o atrakcjach na pewno i koniecznie trzeba wspomnieć o wielu zabytkach i pięknej architekturze.

Oczywiście liczy się także to, ze w Chorwacji na pewno będziemy mieć po prostu piękną pogodę. Średnia temperatura w ciągu dnia oscyluje bowiem koło dwudziestu kilku stopni. Oprócz tego Chorwacja to oczywiście mili i przyjaźni ludzie oraz pyszna kuchnia śródziemnomorska.

2) łatwy rejs

Czarter jachtów w Chorwacji jest w dużej mierze dlatego tak popularny, że właśnie jest dość prosty. Przede wszystkim warunki panujące na Morzu Śródziemnym są całkiem łagodne – spokojne może, wiele wysepek, które dają schronienie oraz nieliczne sztormy i silne wiatry. W zasadzie nawet początkujący sternicy jachtowi poradzą sobie z takim rejsem.

No właśnie – wymagania też nie są duże. Skipper łodzi musi mieć patent co najmniej sternika jachtowego oraz świadectwo radioperatora. I to w zasadzie koniec. Do tego trzeba wspomnieć o bogatej infrastrukturze portowej – praktycznie w każdym miasteczku zacumujemy łódź, znajdziemy nocleg i tawernę.

3) łatwość organizacji rejsu

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że taki rejs jest naprawdę bardzo prosty w organizacji. Tutaj bowiem trzeba tylko i wyłącznie w zasadzie znaleźć firmę, która zajmuje się organizacją takiego czarteru jachtów w Chorwacji. Co istotne- jest naprawdę wiele firm polskich zajmujących się tym zagadnieniem, z którymi załatwimy wszystko po polsku.

Oczywiście trzeba też powiedzieć, że samo załatwianie formalności trwa w zasadzie bardzo krótko. Wystarczy bowiem wybrać łódź, jej wyposażenie, jakie nas by interesowało oraz zapłacić. A także oczywiście ustalić termin i miejsce odbioru i oddania łodzi. Ale to w zasadzie koniec załatwiania.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here