Nie ma użytkowników Androida, którzy mogliby obyć się bez aplikacji Google Play. Domyślnie jest ona zainstalowana na każdym telefonie z tym systemem oraz niektórych Chromebookach. Aby prawidłowo funkcjonowała niezbędne są jej regularne aktualizacje. Nie dziwi zatem pytanie jak zaktualizować Sklep Play. Domyślnie aplikacja aktualizuje się automatycznie, podobnie jak inne programy systemowe. Jeśli tak się nie dzieje rozważ, którąś z poniższych opcji.

Jak zaktualizować sklep play?

Połączenie z internetem

Jak zaktualizować sklep Play?Najprostsza i może się wydawać banalna sprawa, czyli sprawdzenie połączenia z internetem. Każda aktualizacja potrzebuje połączenia z internetem. Sprawdź zatem czy masz włączone pobieranie danych lub wi-fi i czy jesteś zalogowany do sieci. Samo znajdowanie się w zasięgu sieci nie gwarantuje pobierania aktualizacji jeśli:

  1. znajdujesz się w zasięgu roamingu – w takiej sytuacji potrzebujesz zezwolić na pobieranie danych w roamingu: ustawienia – połączenia – sieci komórkowe – roaming danych.
  2. ustawiłeś pobieranie aktualizacji tylko za pomocą sieci wi-fi lub aktualizacje ręczne – opcję tą można zmienić wchodząc: sklep play – ustawienia – ustawienia pobierania aplikacji oraz sklep play – ustawienia – aktualizuj aplikacje automatycznie.

Kiedy nie mogę znaleźć aplikacji

Jeśli aplikacja nie jest widoczna na ekranie startowym ani wśród innych aplikacji możemy skorzystać z dwóch opcji:

  1. Wyszukiwanie aplikacji: menu – szukaj w telefonie – Sklep play (po przytrzymaniu ikonki aplikacji pojawi się komunikat znajdź aplikację i urządzenie pokaże nam lokalizację)
  2. Sprawdzenie w zainstalowanych aplikacjach: Ustawienia – Aplikacje (z tego poziomu możemy wejść w Sklep Play i upewnić się czy nie został wyłączony; w razie potrzeby warto sprawdzić też Usługi Play, które odpowiadają za aktualizację aplikacji Google).

Brak aplikacji w systemie lub nieaktualny system

Usunięcie aplikacji Google Play nie jest łatwe, jednak nie niemożliwe. Opcja prawdopodobna przy rootowanych systemach. Nie przekreśla to jednak naszych szans korzystania z tego narzędzia. Wystarczy pobrać aplikację z APKMirror (szukamy Play Store). Problem może pojawić się gdy posiadamy stary system Android nie wspierany już przez Google. Wtedy możemy poszukać w Internecie ostatniej kompatybilnej aplikacji i zainstalować najnowszą możliwą wersję, choć prawdopodobnie niewiele to pomoże. Aby sprawdzić czy w naszym urządzeniu jest zainstalowana najnowsza wersja Sklepu Play wchodzimy w ustawienia, następnie przesuwamy na dół i wśród informacji klikamy na Wersja Sklepu Play. Po kliknięciu aplikacja automatycznie poinformuje nas o tym czy jest aktualna i w razie potrzeby zaproponuje aktualizację.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here