YouTube jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą w Polsce, za pośrednictwem której słuchacze poznają muzykę swoich ulubionych artystów. Kto wie, być może jest szansa, że kiedyś się to zmieni. Na przykład w Stanach Zjednoczonych tego typu rewolucja miała już miejsce i tam zamiast YouTube w największym stopniu rządzą serwisy takie jak na przykład Spotify, TIDAL czy Apple Music. Tam realia są jednak inne, a mentalność polskiego słuchacza raczej nie przestawiła się jeszcze na tyle, żeby ochoczo płacić za treści oferowane przez popkulturę. Jak ściągać mp3 z Youtube? Zapraszamy do lektury artykułu.

Korzystanie z Youtube

jak ściągać mp3 z youtubeNie ma w tym określeniu nic pejoratywnego. Każdy rozsądny człowiek woli wybrać opcję przesłuchania piosenki za darmo niż płacić za taką możliwość miesięczny abonament. Nawet jeśli wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Na YouTube zdają się być one szczególnie bolesne w przypadku dwóch aspektów. Pierwszym z nich jest umyślnie ograniczona aplikacja tej usługi na telefon. Znacząco utrudnia ona komfortowe słuchanie muzyki. Bo w przypadku wygaszenia telefonu aplikacja po prostu przestaje działać. A telefon z włączonym ekranem przetrzymywany w kieszeni to po prostu gwarancja tego, że po kilku minutach samoistnie włączymy sobie co najmniej kilka aplikacji i na dodatek jeszcze do kogoś zadzwonimy.

Drugi problem jest chyba jeszcze bardziej bolesny, bo YouTube w żadnym wypadku nie umożliwia komfortowego i bezproblemowego pobierania filmów ani nawet ich ścieżki dźwiękowej. Innymi słowy, żeby posłuchać zeń muzyki, musimy przeznaczyć na to transfer i dużą ilość energii w baterii, którą wyświetlany na ekranie teledysk pożre w błyskawicznym wręcz tempie. YouTube robi to wszystko nie po to, by dręczyć swoich użytkowników. Lecz by przyzwyczaić ich do takiego standardu, że mają w każdej chwili do dyspozycji wygodną opcję do wyboru. Za granicami kraju istnieje bowiem usługa YouTube Premium, która umożliwia wyłączenie reklam, pobieranie filmów i niewyłączanie aplikacji w razie wygaszenia działania telefonu. Usługa ta jednak nie działa w Polsce, więc można poczuć się zobligowanym do tego, żeby poradzić sobie jakoś na własną rękę.

Przyszłość Youtube

Należy tu jednak dodać, że zaprezentowane poniżej rozwiązania nie będą działały wiecznie. Ich obecność w internecie jest całkowicie sprzeczna z interesami platformy YouTube. Założyciele stron umożliwiających pobieranie z niej filmów bogacą się dosłownie cudzym kosztem, w trakcie pobierania wyświetlając całe mnóstwo reklam. Nie wszystkie serwisy gigantowi ze Stanów Zjednoczonych udaje się wyłączyć. Ale jest już kilka kolosów, które zakończyły swój żywot. Największym z nich zdecydowanie był kultowy w pewnych kręgach lataayoutube, czyli fińska usługa, za pomocą której można było wygodnie pobrać ścieżkę dźwiękową filmu w formacie mp3, po prostu wklejając w wyznaczonym miejscu link do filmu.

Finowie zdołali uczynić z niej niezawodne i bardzo użyteczne, a także banalnie proste narzędzie do pobierania muzyki, choć oczywiście z pewnym pogwałceniem praw autorskich. Ale i tak w skrajnie niewielkim stopniu, bo odbiorca nie pobierał zazwyczaj w celu dalszej dystrybucji, lecz po prostu na własny użytek. Fakt ten jest bardzo ważny w kontekście korzystania z tego typu usług. Pamiętać należy bowiem, że ewentualna kara spotka nie osobę, która chce sobie pobrać ulubiony utwór, by móc słuchać go również będąc pozbawionym dostępu do internetu. Lecz ukarany zostanie człowiek, który udostępnia narzędzie do pobierania.

Założyciele takich usług są w pełni świadomi ryzyka i odważnie się na nie decydują. Czy są to szlachetne pobudki? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Na pewno polscy odbiorcy mogą czuć się usprawiedliwieni, bo YouTube po prostu nie zapewnia odpowiednich opcji w swojej aplikacji. Ba, nie udostępnia ich nawet za pieniądze. Kiedy do Polski wejdzie YouTube Premium, wtedy korzystanie z narzędzi będzie co najmniej wątpliwe moralnie. Ale obecnie jest w pewnym stopniu uzasadnione.

Jak ściągać mp3 z Youtube?

jak ściągać mp3 z youtubeJak ściągać mp3 z YouTube? Jest to całkiem proste. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę hasło typu „video to mp3 converter” i wyskoczy całe mnóstwo różnych opcji. Nie ma sensu wypisywać konkretnych, bo wszystkie w równym stopniu zagrożone są tym, że w każdej chwili mogą zniknąć z internetu. Nie ma opcji topowej i niezawodnej, wszystkie są równie dobre. Ba, są nawet znacznie bardziej zaawansowane niż wspominana wcześniej niezawodna usługa Finów, bowiem zapewniają znacznie bogatszą ilość opcji – narzędzie może nie tylko pobrać ścieżkę dźwiękową z filmu, ale i przekonwertować ją na interesujący nas typ pliku, taki jak na przykład wav czy ogg. Nawet w obrębie pobierania plików mp3 są dodatkowe opcje – możemy wybrać, w jakiej jakości ma być to mp3, z czym wiązać się będzie waga pobieranego pliku.

Pobieranie mp3 z YouTube może nie być szczególnie chwalebną opcją do wyboru, ale zdecydowanie władze tego giganta nie pozostawiają złudzeń, że zależy im na polskich odbiorcach – póki co są jawnie dyskryminowani w kwestii dostępu do YouTube Premium. Pobranie mp3 jest zatem koniecznością w celu słuchania offline, a przy tym jest bezpieczne i nie grozi żadną karą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here