Dobry wygląd zewnętrzny dla nas wszystkich jest bardzo ważny. Gdy odpowiednio się prezentujemy, czujemy się po prostu lepiej, mamy wyższą samoocenę i emanujemy niesamowitą pewnością siebie. Dbamy zatem o swoje ciała i w taki sposób je pielęgnujemy, aby zachwycały one każdego swoją gładkością, strukturą pozbawioną wszelkich krost i wyprysków oraz idealnym poziomem nawilżenia. Interesujemy się sztuką makijażu i z pomocą kolorowych preparatów kosmetycznych maskujemy codziennie wszystkie swoje niedoskonałości, skutecznie tuszując występujące gdzieniegdzie wypryski, szare cienie pod oczami i przebarwienia. Dbamy także o swój ubiór. Zazwyczaj przynajmniej raz w miesiącu udajemy się na zakupy do jednej z ulubionych galerii handlowych i inwestujemy w modne ubrania i dodatki, dzięki którym tworzymy stylizacje najróżniejsze okazje. Czasem nie mamy jednak pojęcia o tym, jak zawiązać kokardę na sukience wyposażonej w długi frędzel czy jak dopasować akcesoria do ogniście czerwonej kreacji.

Internet jako źródło wiedzy o modzie

jak zawiązać kokardęWszyscy zaglądamy do niego dość regularnie, jednak często nie wykorzystujemy w pełni jego wszystkich możliwości. Zamiast poszukać na stronach wartościowych informacji, zajmujemy się przesiadywaniem na portalach społecznościowych, na których przyglądamy się zdjęciom swoich znajomych czy rozmawiamy z kolegami, z którymi widujemy się przecież codziennie w pracy. Tym razem czas spędzony w sieci wykorzystajmy nieco lepiej. Poświęćmy go na odnalezienie stron związanych z modą i wyglądem zewnętrznym, od razu zapisując sobie w zakładkach najciekawsze portale. Aktualizowane są one praktycznie codziennie. Dlatego każdego dnia znajdziemy na nich nowe artykuły związane z dbaniem o urodę.

Dowiemy się, co nowego pojawiło się ostatnio w popularnych butikach, jaka odzież jest teraz noszona przez sławne gwiazdy i jakim projektantom udało się teraz wybić na rynku. Strony internetowe są dobrym źródłem informacji. Jednak jeśli zależy nam na odnalezieniu artykułów o poradnikowym charakterze, szukajmy ich na internetowych blogach. Tworzą je ludzie tacy sami jak my. Zamieszczają w tekstach zdjęcia swoich codziennych i wieczorowych stylizacji, zaznaczając, z jakich sklepów pochodzą poszczególne ich elementy. Takimi fotografiami możemy się skutecznie zainspirować. Dzięki nim następnym razem na zakupach skierujemy swoje kroki do odpowiedniego butiku, w którym odnajdziemy wymarzoną sukienkę czy fantastyczną bluzkę.

Po drugie – telewizja

Mimo iż to właśnie komputery coraz częściej zastępują nam standardowe telewizory, te powszechne i znane nam od lat urządzenia zwykle wciąż posiadamy w swoich domach i mieszkaniach. Wykupujemy sobie zazwyczaj dodatkowe pakiety z ciekawymi programami, dzięki którym możemy oglądać nie tylko tradycyjne kanały, ale też takie związane z historią, przyrodą lub właśnie wyglądem zewnętrznym. A jest ich całe mnóstwo! Istnieje wiele programów telewizyjnych skupiających się na udzielaniu porad związanych z modą.

Jak zawiązać kokardę?

jak zawiązać kokardęJeżeli zaczniemy je oglądać, szybko dowiemy się, jak zawiązać kokardę oraz jak dopasować koszulę czy krawat do konkretnego modelu garnituru. W programach tego rodzaju bardzo często występują znane nam z serialów i filmów polskie gwiazdy kina. Zazwyczaj podziwiamy je za ich wygląd i ogólną aparycję, dlatego teraz możemy czerpać informacje z pierwszej ręki i dowiadywać się, jak te najwspanialej prezentujące się osoby pielęgnują swoje ciała, wybierają swoje stylizacje czy dopasowują do nich poszczególne dodatki. Jeżeli natomiast nie dysponujemy telewizorem, zawsze możemy poszukać tych wszystkich programów w Internecie. Większość z nich obejrzymy zupełnie za darmo, przy okazji odrobinę się rozrywając.

Obserwacja otoczenia

Nie każdy z nas ma jednak talent do tworzenia zachwycających stylizacji. Wiedza teoretyczna jest oczywiście najważniejsza, ale czasem nie potrafimy jej wykorzystać w praktyce. Niby wiemy, jakie barwy pasują do zielonego koloru, ale gdy próbujemy je z nim zestawiać, czujemy się jak w przebraniu i w żadnym wypadku nie mamy ochoty pokazać się tak na ulicy. Zacznijmy zatem inspirować się innymi otaczającymi nas ludźmi. Na pewno mamy w swojej pracy przynajmniej kilka takich osób, które szczególnie podziwiamy za ich styl, ogólną prezencję i wysoką pewność siebie.

Zwróćmy na nie uwagę i przyglądajmy się temu, co one na siebie zakładają. Zauważmy eleganckie połączenia kolorystyczne i wysoką jakość tkanin. Zacznijmy doceniać proste i klasyczne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i świetnie wyglądają zarówno na spotkaniu ze znajomymi, jak i w biurowej pracy. Zamiast kupować tysiące dodatków, których i tak nie użyjemy, zaopatrzmy się w kilka porządnych i jakościowych rzeczy. One zawsze poprawią nasz wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here